راهنمای طراحی داخلی, طراحی و مناسبت ها, فضاهای داخلی

25 ایده طراحی عجیب و فوق العاده برای دکوراسیون داخلی

این پست به شما کمک می کند، خانه ی رویایی خود را شگفت انگیز طراحی کنید.

تغییر دکوراسیون داخلی، با دنیایی از تنوع، چالش همیشگی ماست. اما این بار، بجای طراحی داخلی های روتین، به سراغ ایده های شگفت انگیز، برای فضاهای مختلف خانه می رویم. برخی از طرح هایی که در نگاه اول، دست نیافتنی بوده و یا در ذهن شکل گرفته است را به دنیای واقعی آورده ایم و خانه های رویایی را، با شما به اشتراک می گذاریم. بعضی از این ایده ها را، با وسایل ساده و در دسترس و به آسانی می توان محیا کرد. در مقابل برخی هم، نیاز به تیم طراحی متخصص و اجرای حرفه ای است.
با ما همراه باشید و از تصاویر منحصر به فرد طراحی های داخلی لذت ببرید.

1- استفاده از یک توری محکم و حرفه ای در بالای پله ها یا مکانی دنج در خانه های ویلایی، فضای هیجان انگیز و متفاوتی برای استراحت و مطالعه ایجاد می کند. البته از توری مخصوص با نصب صحیح، اطمینان حاصل کنید و سپس از آن لذت ببرید.

2- اتاق کار در خانه را، متفاوت طراحی کنید. اگر سقف شما، به اندازه ی کافی بلند است، از تصویر زیر ایده بگیرید و کتابخانه ای زیبا، اجرا کنید. طبقه بندی دیوار را فراموش نکنید. علاوه بر خلق دکوری زیبا، وسایلتان نیز ساماندهی می شود.


3- منتظر تابستان و رفتن به ساحل دریا نباشید! ساحل را به باغ خود بیاورید. استخر محوطه را ساحلی طراحی کنید و منظره ی شگفت انگیزی به ارمغان آورید.


4- آکواریوم پله ای بسازید. کشش بسیار خوبی برای پله ایجاد می کند و تغییر منحصر به فردی خواهد بود.


5-    شب رویایی را در خانه داشته باشید. طرح های متنوعی را نقاشی کنید. یا از پوستر و کاغذ دیواری های خاص استفاده کنید. 


6- اگر دوستدار محیط زیست و علاقه مند به حیوانات هستید و در خانه ی خود از آن ها نگهداری می کنید، قطعا به دنبال یک مکان امن، برای سگ و گربه ی خود می گردید. زیر پله، مکان بسیار مناسبی برای این منظور است. طراحی کنید و خانه ی کوچکی برای حیوانتان بسازید.

7- اتاق مخفی در خانه، بسیار شگفت انگیز خواهد بود. اتاق های رویایی رمان ها را به خاطر آورید و طرحی جالب برای مخفی کردن اتاق، پیاده کنید. تصویر زیر را نگاه کنید. کتابخانه ای در ظاهر، که در واقع درب ورودی اتاق خواب است.


8- سکوی حمامی ارگونومیک بسازید. مکانی راحت و آرامش بخش برای حمام فراهم خواهد شد.

9- کفپوش های سه بعدی، با طرح های زیبا و هیجان انگیز، برای حمام و سرویس بهداشتی، فوق العاده است. با اینکار مهمانان را غافلگیر کنید.


10- شومینه ای کلاسیک، در دکوراسیون داخلی بسیار زیباست. با سنگ های طبیعی و در دسترس، کل شومینه را تزیین کنید. خانه ای مثل قرون وسطی خلق کنید.


11- میزها همیشه جزئی از دکوراسیون داخلی است. اگر میز شیشه ای و از منشور های مختلف تشکیل شود، انعکاس زیبای نور و درخشش رنگ های مختلف، فوق العاده خواهد بود.


12- طرفداران اسکیت، در خانه های ویلایی، اسکیت بورد بسازید. تفریح مهیجی در خانه مهیا کنید.


13- با وسیله های قدیمی، دکورهای کاربردی بسازید. دوچرخه قدیمی در تصویر زیر، با ترفندی جالب، به یک روشویی زیبا تبدیل شده است.


14- زیر پله ها با اینکه فضای پرت، محسوب می شوند، ولی با طراحی صحیح، می توان از آن، برای ذخیره سازی اقلام مختلف استفاده کرد.


15- اتاق مطالعه ای سرپوشیده، با دید کامل به اطراف را تصور کنید، بسیار شگفت انگیز خواهد بود. مخصوصا که اطراف، با گیاهان مختلف پوشیده شده و سرسبز باشد.


16- خطای دید ایجاد کنید. بجای استفاده از کفپوش های ساده، طرح های مختلفی را نقاشی کنید یا از مصالح مرتبط، با طرح دلخواه استفاده نمایید.


17- آویز های شب نما، اتاق را زیبا میکند. مخصوصا اگر، در طول روز نور خورشید را جذب و شب هنگام بدرخشد. برخی از انواع آن ها، متصل به برق است و لوسترهای زیبایی را برایتان فراهم می کند.

18- اتاق خوابی رویایی، با آکواریوم زیر پا، قطعا همه را شگفت زده خواهد کرد.


19- داشتن میزی آکواریومی، بسیار جالب و جذاب است.


20- شیشه های رنگی از دیرباز، در طراحی داخلی تاثیر شگفت انگیزی داشته است. پنجره یا درب ورودی را با شیشه های رنگی جذاب، بیارایید و از انعکاس نورهای رنگی زیبا لذت ببرید.


21- خانه ی درختی طراحی کنید. یک نقاشی فوق العاده زیبا، همه را به وجد می آورد. درخت کهن و جالب تصویر زیر، به زیبایی طراحی شده و تا سقف ادامه پیدا می کند و محل خروجی سقف، بسیار زیبا تعبیه شده است.


22- برای کودکان، مطابق قصه ها، فضایی رویایی خلق کنید. فضای دنج مطالعه در تصویر زیر، هر کسی را کنجکاو می کند.


23- دکوری های خاص در طراحی اتاق فراموش نشود. اگر شرایطش را دارید، مطابق کشتی دزدان دریایی، ایده هایی منحصر به فرد خلق نمایید.


24- نیمه ی درخت کهن در میز زیر خود نمایی می کند. البته سطح روی آن صاف و فرآوری شده است.


25- پرده ای ساده تهیه کرده و طرح دلخواه را روی آن پیاده کنید و سپس برش دهید. هنگامی که نور به پرده می خورد، اشکال طراحی شده، به زیبایی خود نمایی می کند.

امیدواریم از پیشنهادات این مقاله، لذت برده باشید و با طرح های منحصر به فرد خود، دکوراسیون داخلی جذابی را خلق کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *