راهنمای طراحی داخلی, فضاهای داخلی

4 روش کاربردی، برای نظم دهی کابینت زیر سینک ظرفشویی

ساماندهی کابینت زیر سینک ظرفشویی در آشپزخانه

مرتب کردن کابینت زیر سینک ظرفشویی در آشپزخانه، یکی از دغدغه‌های همیشگی است. وجود لوله‌های زیر سینک، سبب اشغال شدن بخشی از فضای کابینت می‌شود. به همین خاطر، معمولا به دلیل بزرگ بودن فضا، وسایل مختلف، روی هم قرار گرفته و دسترسی به آنها سخت است. علاوه بر این، بی نظمی ایجاده شده، منظره ناخوشایندی به وجود می‌آورد. آیا تا به حال به سازماندهی کابینت زیر سینک ظرفشویی در آشپزخانه، فکر کرده اید؟ هومساز اینجاست تا شما را با 4 روش سریع و آسان برای نظم دهی کابینت زیر سینک ظرفشویی آشنا کند، با ما همراه باشید.

وسایل موجود در کابینت زیر سینک در آشپزخانه

معمولا وسایل بهداشتی، شامل انواع پودر و اسپری های تمیز کننده را در کابینت زیر سینک قرار می‌دهند. در بخشی دیگر، کیسه و پلاستیک‌های مختلف رها می‌شوند. یکی از معضلات، همین پلاستیک‌ها هستند که با روش‌های زیر، سروسامان می‌گیرند. بخاطر فضای زیاد و ارتفاع مناسب، قابلمه‌ها و درب‌های آن نیز، در کابینت زیر سینک جایگاه ویژه ای دارند. در بعضی از خانه ها، ابزارآلات را هم از این قسمت پیدا می‌کنید، به راستی با این همه شلوغی و سر درگمی چه می‌کنید؟ سازماندهی کابینت زیر سینک ظرفشویی با نظم دهی و دسترسی آسان به وسایل، از نظر ذهنی نیز، باعث آرامش فکری شما می‌شود. وسایل مرتب می شود، در اینصورت، نگران باز شدن درب کابینت و در دید قرارگرفتن این قسمت نخواهید بود.

ساماندهی کابینت زیر سینک ظرفشویی

 

چیدمان کابینت آشپزخانه و استفاده بهینه از حداقل فضا، یکی از نکات مهم در دکوراسیون داخلی است. فضای منظم، علاوه بر زیبایی و دید بصری مطلوب، سبب صرفه جویی در زمان می شود، چراکه وسایل، در دید و دسترس قرار گرفنه و به راحتی پیدا می‌شود. برای ساماندهی کابینت زیر سینک ظرفشویی، از یک یا چند روش زیر استفاده کنید و از نتیجه کار لذت ببرید.

1- استفاده از میله فلزی یا چوبی در کابینت زیر سینک ظرفشویی


میله‌های فلزی و چوبی و حتی پلاستیک را، می‌توان نظم دهنده کابینت زیر سینک ظرفشویی، نام برد. برای آویزکردن بعضی از وسایل در کابینت زیر سینک ظرفشویی، میله فلزی یا چوبی را در محل مناسب قراردهید. البته با توجه به نوع وسایل نگهداری شده در این بخش، به صورت سرتاسری یا حتی فقط در قسمت داخل درب کابینت زیر سینک، می توان میله ها را نصب نمود. برای نصب، با توجه به نوع کابینت، از روش مناسب استفاده نمایید.
به تصاویر زیر نگاه کنید، انواع مختلفی از این نظم دهنده ها، برای ساماندهی کابینت زیر سینک در آشپزخانه، به کار برده شده است. خلاقیت به خرج دهید و با توجه به نیاز و نوع کابینت، از وسایل و میله‌های در دسترس، برای نظم دهی کابینت زیر سینک ظرفشویی، استفاده کنید.

2- نصب گیره و هنگر در کابینت زیر سینک ظرفشویی


راه ساده و راحت، نصب انواع گیره و نگهدارنده‌ها، روی دیوار داخلی کابینت زیر سینک یا روی درب آن است. خوشبختانه انواع و اقسام این گیره‌ها، با توجه به وزن قابل تحمل و اشکال زیبا در بازار موجود است. تصاویر زیر کاملا گویا است. حوله، جای پلاستیک، حتی درب قابلمه ها را نیز با این روش می‌توان آویزان کرد و در فضا صرفه جویی نمود.

چیدمان کابینت زیر سینک ظرفشویی

3- انواع سبد و جدا کننده ها


یکی از ساده ترین و سریع‌ترین راه حل‌ها برای نظم دهی کابینت زیر سینک ظرفشویی، استفاده از انواع سبدها است. اگر شما هم از آن دسته افردی هستید که تعداد زیادی سبد و جعبه بدون کاربرد و رها شده دارید، همین الان به سراغشان بروید و برای ساماندهی کابینت زیر سینک از آنها استفاده نمایید.
در غیر اینصورت، با توجه به سایز وسایل، این نظم دهنده های جذاب را در طرح، رنگ و جنس‌های مختلف، به راحتی از بازار پیدا می‌کنید. یکی دیگر از نظم دهنده های مفید کابینتی، طبقات جدا کننده فلزی است، این طبقات، مخصوص قرارگیری درب قابلمه است که در ارتفاع و سایزهای متفاوت در فروشگاه های خانگی و پلاسکوها، موجود است.
استفاده از انواع سبد، جداکننده و جعبه‌ها برای مرتب کردن سایر فضاها نیز، توصیه می‌شود. با همین تکنیک به ظاهر ساده، علاوه بر سر و سامان دادن به وسایل، ظاهر منظم و زیبایی را به ارمغان می‌آورد.

اکسسوری درب کابینت

4- اکسسوری های آویز روی درب کابینت


علاوه بر سبد و اکسسوری های داخلی، برای سازماندهی کابینت زیر سینک ظرفشویی، بعضی از این اکسسوری ها، مخصوص آویز کردن روی درب کابینت از قسمت داخل، ساخته شده است. البته از آنها، روی میله های تعبیه شده داخل هم استفاده می‌شود. جنس های استیل و فلزی اکسسوری های آویز، بسیار پرکاربرد است.

- طراحی و اجرای نظم دهنده در کابینت زیر سینک ظرفشویی

ترفند و روش‌های گفته شده در این مقاله، برای سازماندهی کابینت‌های موجود زیر سینک ظرفشویی در آشپزخانه است. امروزه با پیشرفت طراحی، در هنگام ساخت و تولید، با توجه به نیاز مشتری، تمهیدات مختلفی برای نظم دهی به بخش‌های مختلف کابینت در آشپزخانه صورت می‌گیرد. پس در هنگام سفارش کابینت، حتما با طراح، در مورد دغدغه های احتمالی صحبت کنید، تا از ابتدا جداکننده ها و وسایل مورد نیاز تعبیه شود. مثلا یکی از کارهای مناسب، استفاده از سطل زباله های توکار است که در هنگام نصب کابینت، قسمتی به آن اختصاص داده می‌شود.

 

در برخی از کابینت ها، از روی سینک به داخل سطل، خروجی گذاشته و به راحتی کار تخلیه زباله از بالا انجام می‌شود. حتما توجه به این نکات در طراحی و اجرای کابینت، رفاه حال و آسایش را برایتان فراهم می‌کند و نظم دهی به راحتی صورت می‌گیرد.
نمونه‌های مختلف از طراحی و اجرای کابینت زیر سینک در آشپزخانه را در تصاویر مشاهده می‌کنید.

معمولا از کمبود فضا در کابینت آشپزخانه، شکایت می‌شود، اما اگر با همین تکنیک‌های صحیح چیدمان، اصلاح شوند، قطعا دچار کمبود فضا نخواهید شد و از فضای موجود بهره کافی می‌برید.
امیدواریم برای نظم دهی کابینت زیر سینک ظرفشویی، از روش‌های بالا استفاده کنید و تجربه خود را با ما در میان بگذارید. پیشنهاد شما برای رهایی از شلوغی و شلختگی کابینت زیر سینک در آشپزخانه چیست؟ اگر این مقاله را دوست داشته اید، لطفا با دوستانتان به اشتراک بگذارید و با هوم ساز همراه شوید. برای اطلاع از اخرین اخبار دکوراسیون داخلی و فروش ویژه، پیج اینستاگرام هوم ساز را فالو کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *