راهنمای طراحی داخلی, فضاهای داخلی

30 مدل طراحی سقف خیره کننده

طراحی سقف خانه

اگر به فکر تغییر دکوراسیون هستید، طراحی سقف و مدل های جذاب این پست را از دست ندهید.

 

چشمانتان را ببندید و سقف خانه را تصور کنید! چیزی که در ذهن اغلب ما شکل می گیرد، سقفی ساده و مسطح و سفید است. اینطور نیست؟ با وجود توجه ما در تمام ابعاد دکوراسیون داخلی و تزیینات جانبی، گاهی به راحتی طراحی سقف را فراموش می کنیم. در حالی که طراحی سقف، دکوراسیون داخلی را متحول می کند. اتاق نشیمن، اتاق خواب یا آشپزخانه فرقی نمی کند، طراحی سقف در هر یک از فضاها، شخصیت منحصر به فردی به آن می دهد. شخصیتی که در افکار کسانی که در آن محل قدم می گذارند، تاثیر قابل توجهی بر جای می گذارد.

طراحی سقف برای هر اتاق و در هر خانه، متفاوت است و بنا به فضای موجود، دیوارهای اطراف و سبک دکوراسیون کلی خانه، الگو و رنگ های بی شماری برای انتخاب وجود دارد. طراحی سقف با گچبری ساده تا سقف کاذب و کناف با اجراهای مختلف را می توان انتخاب نمود و فضای متفاوت و جذابی را ایجاد کرد. در ادامه نمونه های مختلف از طراحی سقف در فضاهای مختلف را می بینیم.

طراحی سقف زیبا با نورپردازی گرم، فضای زندگی را بی نظیر خواهد کرد.

طراحی سقف کاذب چوبی بخاطر مطابقت با طبقه های چوبی، دفتر سنتی منحصر به فردی را به وجود آورده است.

طراحی سقف رویایی با روشنایی قابل تنظیم، اتاق مدرن را به رویایی مطلق تبدیل کرده است.

ترکیب سقف درخشان با پنجره های شیشه ای با شکوه، محیط نشیمنی جذاب به وجود آورده است.
طراحی سقف شیک مربعی، گزینه ی پرکاربردی در طراحی داخلی اتاق خواب است.
طراحی سقف هنری کلاسیک، اتاق خواب را خاص کرده است.

طراحی سقف، در قسمت بالای ناهارخوری، علاوه بر زیبایی، فضای ناهارخوری را تعریف کرده است. پس طراحی سقف، تنها کارکرد زیباشناختی نداشته و در برخی موارد به محل مورد نظر، هویت می بخشد.

نورپردازی سقف


امروزه طراحی سقف های مدرن، از حالت های کلیشه ای خارج شده و به جای استفاده از لوستر و آویز های معمولی، نورپردازی، عنصر اصلی مورد توجه طراحان است. درخشش نور های سطحی و نقطه ای در سقف، نگاه کلاسیک لامپ های آویز را به فراموشی می سپارد. استفاده از لامپ های LED و نوارهای توکار سقفی، جایگزین های مدرنی هستند که نمونه های مختلفی از آن را، در تصاویر زیر مشاهده می کنید.


طراحی سقف مدرن شیشه ای در اتاق خواب، بسیار جذاب است. انواع لامپ های رنگی را می توان زیر شیشه ها طراحی و محیط دنجی را ایجاد نمود.

طراحی سقف با نورهای نقطه ای هالوژن ها، انتخابی متداول در انواع طراحی سقف برای فضاهای مختلف است.

امروزه طراحی و اجرای سقف کاذب کناف، بسیار رواج دارد. طرح های متفاوت و اجرای سریع آن، موجب جذب مخاطبان شده است. در تصاویر نمونه های مختلفی از این نوع طراحی سقف را مشاهده می کنید. اگر می خواهید بیشتر راجب کناف بدانید، مطلب زیر را به شما پیشنهاد می دهیم.

امیدواریم با خواندن این پست، طراحی سقف را دستور کار قرار داده و به اهمیت موضوع و نقش شگفت انگیز آن در دکوراسیون داخلی پی برده باشید. با طراح متخصص مشورت کنید، تا بهترین گزینه برای فضای مورد نظر شما طراحی و اجرا شود. تجربه تان را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *