راهنمای طراحی داخلی, فضاهای داخلی

20 مدل جدید شلف و قفسه بندی زیر پله

زیر پله طبقه بندی شده

برای استفاده حداکثری از فضا، از انواع طرح های شلف و قفسه بندی زیر پله در این پست استفاده کنید. یکی از مشکلات خانه های امروزی، کمبود فضا است. همین باعث می شود، به کوچک ترین فضاهای پرت هم توجه شود و تا جای امکان، از آن ها استفاده نمود. فضای پرت زیر پله ها، یکی از محل هایی است که پتانسیل بالایی در طراحی و ارائه کاربری دارد. زیر پله ها می تواند محل ذخیره سازی فوق العاده ای در اختیار شما قرار دهد یا در دکوراسیون داخلی، تحول و زیبایی منحصر به فردی ایجاد کند. در این مطلب قصد داریم، انواع شلف و قفسه بندی زیر پله را با شما به اشتراک بگذاریم. نصب شلف زیر پله و قفسه بندی های متنوع، سبب استفاده ی حداکثری از فضای پرت زیر پله شده و برای کاربرد های گوناگون، در اختیار شما قرار می گیرد.

قفسه بندی زیر پله را در طرح ها و مدل های مختلفی اجرا کرده و دکوراسیون داخلی را متحول کنید. استفاده از انواع شلف ها و قفسه بندی زیر پله، راحت ترین و کم هزینه ترین راه برای حل فضای پرت زیر پله است. امروزه معماران و طراحان، برای طراحی دکوراسیون داخلی، به تمام ابعاد فضایی اهمیت داده و سعی در استفاده ی بهینه از فضاهای پرت یا مرده دارند. طراحی فضاهای عمودی در چنین محل هایی، فضای بیشتری را در اختیارشان خواهد گذاشت.

شلف زیر پله، فضای عمودی ذخیره سازی!

 

معمولا ذخیره سازی و استفاده از فضاها، به صورت افقی صورت می گیرد، در حالی که وقتی، کمبود جا داریم، استفاده از فضای عمودی، قوت می گیرد. قفسه بندی زیر پله باعث می شود، علاوه بر مساحت کف، دیواره ها مورد توجه قرار گرفته و از کل فضا استفاده گردد. در ادامه نمونه های مختلف را مشاهده می کنید. هرچند شلف ها، ظاهری ساده و اجرایی راحت دارند، اما دارای انعطاف بسیار بالایی بوده و بنا بر سبک دکوراسیون، در شکل و طرح های متنوعی قابل اجرا است.

قفسه بندی زیر پله به چه دردی می خورد؟

 

قفسه بندی زیر پله و نصب شلف ها را می توان برای کاربرد های گوناگون در نظر گرفت. ساخت کتابخانه، ایده ای جذاب و عالی برای زیر پله است، البته در قسمت های مختلف خانه، امکان طراحی کتابخانه وجود دارد، ولی با قفسه بندی زیر پله، به فضای پرت پاسخ داده شده و اشغال فضای جدید نداریم. هم چنین به ساماندهی کتاب ها کمک نموده و دکوراسیون خانه را زیبا خواهد کرد. با طراحی شلف و قفسه بندی زیر پله، فضای پرت حل شده و از آن به عنوان محل قرار دادن انواع دکوری و قاب عکس می توان استفاده نمود.

نصب شلف و قفسه بندی زیر پله، می تواند مخفی و پوشیده طراحی شود و یا نمایان باشد و برای قرار دادن دکوری های مختلف، از آن استفاده نمود.

 

نصب شلف و قفسه بندی زیر پله برای هر خانه یا فضای زیر پله متفاوت است، قاعده ی خاصی ندارد. با توجه به مساحت زیر پله و فضای اطراف، شلف و قفسه بندی زیر پله طراحی و اجرا می گردد.


امیدواریم تصاویر و ایده های این پست، شما را مجذوب کرده و از آن ها، برای اجرا در محل زندگی خود الهام بگیرید. پیشنهادات و نظراتتان را با ما در میان بگذارید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *