راهنمای طراحی داخلی, فضاهای داخلی

3 رکن اساسی در دکوراسیون سرویس بهداشتی کوچک

طراحی سرویس بهداشتی کوچک ایرانی

دکوراسیون سرویس بهداشتی کوچک را با تکیه بر نکات این پست طراحی کنید.

یکی از کم اهمیت ترین فضاهای خانه در طراحی دکوراسیون داخلی، سرویس بهداشتی است. چراکه اغلب فکر می کنند، صرفا محلی کاربردی است و زمان زیادی در آن سپری نمی شود، در حالی که با کمی دقت خواهیم دید، دکوراسیون سرویس بهداشتی چقدر در خانه تاثیر گذار است. حتی از طراحی داخلی سرویس بهداشتی کوچک هم غافل نشوید. در این مطلب با چگونگی دکوراسیون سرویس بهداشتی کوچک آشنا می شوید.

1- دیوار و کف در سرویس بهداشتی کوچک


از انواع کاشی و سرامیک، تا کاغذ دیواری های ضدآب با طرح خلاقانه برای دیوار، می توان استفاده کرد. بهداشت در سرویس بهداشتی اهمیت فوق العاده ای دارد، در نتیجه به مرغوب بودن مصالح، برای شست و شو در دراز مدت دقت کنید. نکته ی مهم در سرویس بهداشتی کوچک، انتخاب درست طرح، نقش و رنگ مصالح است. طرح های شلوغ، فضا را کوچک نشان داده و چشم را خسته می کند. سفید رنگ پاک و خنثی ای است که غالبا به عنوان پایه ی اصلی در سرویس بهداشتی انتخاب می شود. رنگ های روشن، انتخاب خوبی برای سرویس بهداشتی کوچک است. اگر از رنگ تیره استفاده می کنید، یک دیوار را به آن اختصاص دهید و تضاد رنگی ایجاد کنید.


پوشش کف را غیر لغزنده و رنگ روشن انتخاب کنید. کفپوش های سه بعدی طرح دار، بخاطر عمق دادن به فضا در سرویس بهداشتی کوچک، پیشنهاد جذابی است.

اگر بزرگنمایی فضا مطرح نباشد، رنگ های تیره، فضا را لوکس تر نشان می دهد. همجواری رنگ تیره با دکور طلایی و نقره ای، سرویس بهداشتی کوچک شما را شیک می نماید. با این حال توصیه ما استفاده از رنگ تیره در یک بعد از فضای سرویس است.

کاغذ طرح دار و شلوغ در تصویر زیر، هرچند که فضا را متفاوت می کند اما، طرفداران خاص خود را دارد و توصیه ی عمومی نیست.

2- مبلمان

 

سرویس فرنگی یا ایرانی فرقی نمی کند، در سرویس بهداشتی کوچک، از یک نوع با توجه به نیازتان استفاده کنید. درصورت اجرای توالت ایرانی، بعدا می توانید صندلی فرنگی دیواری نصب کنید و با یک تیر دو نشان بزنید.

 

فلش تانک توکار اجرا کنید، تا تنها با یک کلید از آن استفاده کرده و فضای بیشتری اشغال نکند. این فلش تانک ها پشت دیوار سرویس بهداشتی به صورت توکار اجرا می شود که البته در ابتدای طراحی داخلی سرویس بهداشتی کوچک باید دستور کار قرارگیرد.

 

برای قرار دادن وسایل ضروری از کابینت های کوچک استفاده کنید. اگر سرویس بهداشتی کوچک شما، برای کابینت کم جا هم، فضای کافی ندارد، انواع قفسه ها و شلف های دیواری را تهیه و در جای مناسب نصب کنید.

 

روشویی را مطابق با مساحت فضا تهیه کنید. روشویی های بزرگ در سرویس بهداشتی کوچک، جز اتلاف فضا و خلل در رفت و آمد، جذابیتی نخواهد داشت. سفید بخاطر پاکیزگی و زیبایی منحصر به فرد، رنگ غالب روشویی ها را تشکیل می دهد. امروزه رنگ های طلایی و خاکستری با جنس استیل نیز در بازار موجود است اما زیبایی روشویی های سرامیکی سفید تطابق بیشتر با فضاهای مختلف دارد.

 

آینه را فراموش نکنید، آینه فضا را بازتر کرده و باعث بزرگتر نشان دادن سرویس بهداشتی کوچک می شود.

از کلیشه خارج شوید و مطابق تصاویر، از قاب و دکوری های جذاب در سرویس بهداشتی کوچک خود استفاده کنید. چیدمان اکسسوری و دکوری های جذاب، سرویس بهداشتی را زیبا و خاص می کند. حتی در برخی موارد، قفسه های مجله و کتاب هم جذاب است. البته در فرهنگ ایرانی، متاسفانه کمرنگ تر است.

3- نورپردازی


نورپردازی را دستور کار قرار دهید. اگر سرویس بهداشتی کوچک دارای پنجره است، نور طبیعی به زیبایی فضای داخلی، کمک خواهد کرد. در غیر این صورت از انواع لامپ و لوستر های مختلف برای دکوراسیون داخلی استفاده کنید. تقویت نور در سرویس بهداشتی کوچک، فضا را بزرگ تر جلوه می دهد. بالای آینه معمولا از انواع چراغ های زیبا استفاده می شود.

تصویر زیر را نگاه کنید، واقعا در نگاه اول چه ذهنیتی پیدا کردید؟ آیا این نورپردازی و جلوه ی رنگ، در سرویس بهداشتی، زیبا نیست؟ از رنگ و طرح های خلاقانه استفاده کنید و فضای سرویس بهداشتی را لذت بخش نمایید.


مجموعه ای از دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی کوچک را در تصویر بالا، مشاهده کردید، با به کار گرفتن نکات این پست و ایده از تصاویر، سرویس بهداشتی کوچک خانه را رونق ببخشید و از تجربه های جدیدتان برایمان یادداشت بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *