راهنمای طراحی داخلی, فضاهای داخلی

5 ترفند نورپردازی داخلی که باید بدانید!

اصول نورپردازی داخلی ساختمان اگربه فکر تغییر دکور خانه هستید، این بار، نورپردازی داخلی را بشناسید. نور فقط برای دیدن نیست، بلکه یکی از عناصر اصلی دکوراسیون داخلی محسوب شده و بسیار مورد توجه طراحان داخلی می باشد. از نور و سایه برای تغییر دکوراسیون استفاده کنید. با اینکار خانه‌ی شما مدرن و زیباتر به نظر می‌رسد. 5 ترفند رایج در نورپردازی داخلی را در ادامه می‌بینید.

به یاد داشته باشید یک مکان زیبا و تاثیرگذار، قطعا فضایی است که نورپردازی داخلی آن مورد توجه قرار گیرد. یک اتاق باید انواع مختلفی از نور را داشته باشد تا به تعادل برسد. چراغ های آویز نور اصلی را تامین می کند، اما نورهای جانبی علاوه بر زیبایی، به شما کمک می کند، فضاها را تفکیک و معرفی کنید.

1- آباژور پایه ثابت نورپردازی داخلی است. اگر جز دکوراسیون داخلی خانه‌ی شما نیست، حتما به فکر تهیه یک آباژور خوب و متناسب با سبک دکورتان باشید. البته محل قرارگیری آن بسیار مهم است، نورهای جانبی غوغا می کند. حتی اگر نور فضای خانه کامل باشد، استفاده از آباژور می تواند فضای زیباتری را رقم بزند. در زمانی که نیاز به نور زیادی ندارید می‌توانید، تنها از نور یک آباژور ایستاده، استفاده کنید. با توجه نورپردازی داخلی، گل های آپارتمانی را ساماندهی کنید و از این نور و سایه های ایجاد شده هم لذت ببرید.

2- شمع را فراموش نکنید. چه کسی شمع را تنها برای رهایی از تاریکی معرفی کرده است؟ برای میز ناهارخوری شمع های زیبا تهیه کرده و فضا را رمانتیک و زیبا کنید. شمع ها با تنوع زیاد، علاوه بر زیبایی محیط، انرژی منفی را جذب کرده و تاثیر فوق العاده ای خواهد داشت. نور و سایه های بی نظیری که شمع ایجاد می کند، غیر قابل وصف است. حتما امتحان کنید.


3- چراغ دیواری یا مطالعه در اتاق خواب، پیشنهاد خوبی برای نورپردازی داخلی این فضا می باشد. باعث تمرکز روشنایی در قسمتی خاص شده و هنگام مطالعه به شما کمک ویژه ای می‌کند و نور باعث مزاحمت فرد دیگری نمی شود.

استفاده از تمرکز نوری


4- فضاهای خانه را با تعریف نورپردازی داخلی، خاص کنید. چراغ های آویز و لوستر ها را برای روشنایی قسمت مشخصی در نظر گرفته و روی همان تمرکز کنید. مثلا در تصویر زیر لوستر بالای میز ناهارخوری، تجربه متفاوتی را هنگام صرف غذا ایجاد کرده و از یکنواختی جلوگیری می شود. در خانه های کوچک هم، این تنوع نورپردازی، کلید حل مشکلات دکور خواهد بود.

5- لوسترهای سقفی با توجه به ماهیت ساخت آن نورهای متنوعی را ایجاد می کند. هنگام خرید به این نکته توجه کنید. لوسترهای اتاق خواب، معمولا شفاف یا مات، پوشیده یا سرباز هستند، و همه این ویژگی ها باعث تجربه‌ی متفاوتی از نور می شود. مثلا اگر کاملا بسته باشد، فقط از قسمت پایین نور را هدایت کرده و سقف شما تاریک خواهد ماند. این نکات به ظاهر ساده در نورپردازی داخلی، بسیار به شما در خرید لوستر اتاق خواب کمک می کند.

خلاصه ای از نورپردازی داخلی را در این مطلب معرفی کردیم، شما چه پیشنهادی دارید؟ تجربه خود از نورپردازی داخلی فضاهای مختلف با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *