راهنمای طراحی داخلی, فضاهای داخلی

5 نکته مهم در طراحی حمام مستر

مطالب مهم و کاربردی، برای طراحی حمام مستر و هم چنین نمونه های زیبایی از آن را در این پست مشاهده خواهید نمود.

اتاق خواب مستر، بزرگترین اتاق در هر خانه است که با توجه به مساحت کل خانه، ابعاد آن افزایش می یابد و دارای امکانات منحصر به فردی است که متعلق به والدین می باشد. این اتاق خواب، دارای حمام جداگانه ای است که به آن حمام مستر می گویند. حمام مستر موجود در اتاق خواب اصلی، خصوصی ترین بخش خانه است که طراحی آن، بسیار مهم و قابل توجه می باشد. با در نظر گرفتن مساحت حمام مستر و نوع نیاز، قسمت های مختلفی در آن طراحی می شود. روشویی های مدرن کابین دار، وان های متنوع، انواع جکوزی و سونا و رختکن های توکار از جمله مواردی هستند که با توجه به موقعیت حمام و اندازه ی آن تعبیه و در طراحی حمام اتاق خواب مستر در نظر گرفته می شوند.

بعد از تجربه ی یک روز کاری سخت و استفاده از حمام مستر، برای داشتن احساس آرامش، طراحی و دکوراسیون آن، بسیار مورد اهمیت قرار می گیرد. به خاطر همین، برخی اوقات، جدا از در نظر گرفتن اصول طراحی حمام مستر، نظر کارفرما بسیار مهم است، چراکه، جز بخشهای خصوصی هر خانه است و استفاده از آن باید لذت بخش بوده و مورد پسند و علاقه افراد قرار بگیرد.

1. وان حمام و جکوزی در طراحی حمام اتاق خواب مستر

 

گزینه ی اصلی برای متمایز کردن حمام مستر، استفاده از وان و جکوزی است. علاوه بر کاربردی بودن آن، به زیبایی محیط حمام کمک کرده و فضای رمانتیکی را به وجود می آورد. وان ها در اشکال و ابعاد مختلف در بازار عرضه می شود که با توجه به مساحت حمام و طراحی شما، انتخاب می گردد. وان های کنج در فضاهای کوچک کاربرد بیشتری دارد و زیبا هستند.

2. مبلمان و اکسسوری

 

برای طراحی حمام مستر، مبلمان های مخصوصی در نظر گرفته شده است، باتوجه به نیاز و ابعاد فضا، برای استفاده ی بهینه از فضای حمام مستر، انواع مختلف آن را بررسی و انتخاب کنید. رخت آویزهای ثابت و متحرک و حوله خشک کن های حرارتی، از موارد ضروری در حمام مستر است. در صورت داشتن فضای کافی، استفاده از اکسسوری های متنوع و کاربردی، دکوراسیون حمام مستر را زیباتر خواهد نمود. پاف های تک یا دو نفره هم بسیار کاربردی می باشد. کابین های ذخیره سازی حوله و ملزومات حمام با توجه به اندازه و عمق حمام بصورت توکار یا روکار طراحی می شود.

3. نورپردازی

 

اهمیت نور و روشنایی در حمام مستر  بر کسی پوشیده نیست. استفاده از منبع نورهای متعدد برای قسمت های مختلف حمام مستر، می تواند آن را به فضایی رویایی تبدیل کند. لوسترهای شاخه ای و نورهای موضعی در قسمت آینه و روشویی، دکوراسیون حمام را متحول و زیبا می نماید. نورپردازی در فضای خصوصی حمام مستر به جذابیت فضا افزوده و تجربه ای متفاوت را به ارمغان می آورد.

 

4. تکنولوژی پیشرفته و طرح های جدید

 

از شیرآلات جدید و پیشرفته در حمام مستر استفاده کنید. انواع شیرآلات بهداشتی اهرمی، چشمی، الکترونیکی، برنجی و غیره در بازار عرضه می شود. اگر برای قسمت های دیگر خانه، انواع ساده تری در نظر گرفته اید، برای حمام مستر، بهترین را تهیه کنید و به لوکس بودن و جذابیت فضا بیافزایید.


استفاده از کابین های دوش شیشه ای بشدت توصیه می شود، می توانید شیشه های کابین را، از انواع طرح دار یا ساده انتخاب کنید و تجربه ی بی نظیری در حمام مستر به وجود آورید. در صورت داشتن مساحت کافی، کابین های دونفره و حتی روشویی دونفره طراحی و اجرا کنید.

5. طراحی و رنگ

 

در حمام مستر بهتر است از یک رنگ غالب استفاده کنید و رنگ های دیگر را با آن تلفیق کنید. استفاده ی همزمان از رنگ ها و طرح های مختلف، هرج و مرج ایجاد می کند. اگر دیوار ساده است، کفپوش طرح دار انتخاب کنید یا بالعکس. رنگ سفید در کف، فضا را بزرگتر جلوه می دهد.


رنگ های تیره و گرم، فضای حمام مستر را گرم و صمیمی می نماید و اگر نورپردازی به درستی انجام بگیرد، فضای فوق العاده ای را ایجاد می کند. رنگ های خنثی نیز، بسیار در فضای حمام مستر توصیه می شود چراکه قابلیت ترکیب بی نظیری دارد و در طی زمان به شما فرصت تغییر دکوراسیون می دهد. حمام مستر، فضایی آرام بخش است، باید در انتخاب رنگ ها دقت کنید و از طیف رنگ های تند و پر رنگ پرهیز نمایید. ترکیب رنگ سفید خاکستری، آبی، کرم قهوه ای، از گزینه های پیشنهادی پرکاربرد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *