راهنمای طراحی داخلی, فضاهای داخلی

7 ایده خلاقانه برای دکوراسیون راهرو

طراحی راهرو باریک

آیا تا به حال به دکوراسیون راهرو خانه یا محل کارتان توجه کرده اید؟ سهم راهرو از دکوراسیون داخلی چقدر است؟ معمولا نشیمن، اتاق خواب ها و آشپزخانه، بیشترین توجه را در دکوراسیون داخلی به خود اختصاص می دهد. راهرو و فضاهای کوچک، فضای مرده محسوب شده در حالی که، توجه نمودن به دکوراسیون راهرو، فضای زیبا و کاربردی را به وجود می آورد. در ادامه برای دکوراسیون راهرو، پیشنهادات ویژه‌ای داریم، این 7 ایده تزئینات راهرو به شما کمک می کنند راهروهای خالی خود را به فضاهای گرم و دعوت شده در داخل خانه خود تبدیل کنید.

1- فرش‌ کردن راهرو‌های باریک

 

با توجه به ابعاد راهرو، برای آن فرش تهیه کنید. پهن کردن فرش در این فضا، علاوه بر دعوت کنندگی و هویت دادن به راهرو، سبب زیبایی و نظم می شود. در دکوراسیون راهرو، به جای انتخاب فرش، می‌توان کفپوش طرحدار برای آن قسمت در نظر گرفت. با این کار، فضای راهرو از سایر قسمت ها جدا می شود.

2- وسایل روشنایی منحصر به فرد در دکوراسیون راهرو


طراحی دکوراسیون راهرو، به دلیل محدودیت فضای کم، کاری دشوار است. نورپردازی یکی از شگردهای بی نظیر در طراحی دکوراسیون راهرو است. اگر نورپردازی راهرو منسوخ یا ناکافی است ، نورپردازی موجود را با وسایلی که درخشندگی بیشتری دارند به روز کنید. در نظر بگیرید وسایلی را انتخاب کنید که از لامپهای کم مصرف استفاده کنند، که با استفاده از انرژی کمتر، نسبت به لامپ‌های رشته ای استاندارد، نور بیشتری را تأمین می کنند. اضافه کردن نور بیشتر به یک راهرو باریک تاریک باعث می شود، کیفیت فضا بالا رفته و قضای گرم و پرجاذبه ای ایجاد شود. نوارهای نوری، لامپ‌های آویز، بنابر موقعیت راهرو، انتخاب فوق العاده ایست.

3- قفسه های کتاب در امتداد راهروهای طولانی


با نصب قفسه کتاب به دیوارها ، راهرو خود را به کتابخانه تبدیل کنید. می توانید قفسه ها را به عنوان کانون اصلی تبدیل کرده و به آنها اجازه دهید تا کل دیوار را یکپارچه و به کتابخانه تبدیل کند. اگر فضای راهرو بسیار محدود است ، می توانید از قفسه های متحرک یا محدود استفاده کنید. قفسه های اصلی را با کتاب های مورد علاقه‌ی خانواده خود پر کنید. از طبقات برای قرار دادن قاب عکس و تزیینات نیز، می‌توان استفاده نمود.

4- صندلی به عنوان دکور راهرو


اگر فضای کافی دارید و راهروی شما اندکی پهن است، صندلی یا نیمکتی را در دکوراسیون راهرو جا دهید. با اینکار تعریف فضایی شده و به راحتی می توان از آن برای استراحت استفاده کرد. هنگام ورود و خروج از خانه، بسیار مورد کاربرد می باشد.

5- یک آینه به دکوراسیون راهرو اضافه کنید


اضافه کردن آینه به هر اتاق می تواند، توهم یک منطقه بزرگتر را ایجاد کند. آینه ها با بازتابی از نور و روشنایی شگفت انگیز، فضای مورد نظر خود را روشن می کنند. این امر به ویژه برای مناطق کوچکتر و محصور در خانه شما بسیار مهم است. آینه ای با قفسه ای که در زیر آن قرار گرفته است می تواند به عنوان محلی برای بررسی خود پیش از ترک خانه، مورد توجه شما قرار بگیرد. دیدن آینه در انتهای راهرو شما را برای هر کسی که در خانه شما قدم می زند تجربه فضای بزرگتر با عمق بیشتر رقم می زند.

6- فضای سبز و گیاهان در دکوراسیون راهرو

 

مثل همیشه رنگ سبز و گیاهان سبز معجزه می کنند. در دکور طبقات از گل و گیاه استفاده کنید یا در گوشه ی راهرو گلدان های بزرگ و بلند با توجه به شرایط خاص آن، قرار دهید.

 

راهروها فضاهای پیچیده ای برای طراحی هستند زیرا فضای کوچک آن، طراح را محدود می کند. اما با تکنیک های کوتاه و کاربردی، می توان نتایج فوق العاده ای گرفت. غیر از 6 پیشنهاد بالا، نظر شما برای دکوراسیون راهرو چیست؟

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *