اثاث و لوازم, مصالح طراحی

10 تا از خاص‌ترین و شیک‌ترین اکسسوری‌های محبوب در دکوراسیون منزل

وسایل دکوراتیو یا همان اکسسوری‌ها از عناصر تکمیل‌کننده دکوراسیون داخلی هستند که اخیراً بسیار محبوب شده‌اند. مثلاً وقتی در حال چیدمان هستید و می‌خواهید تعادل بصری را در کلیت دکوراسیون منزل‌تان حفظ کنید می‌توانید از گلدان یا تابلویی کمک بگیرید که با دکوراسیون شما هم‌خوانی دارد. این وسایل زیبا که اغلب کاربردی هم هستند، مانند روح فضا می‌توانند احساس یکنواختی را از بین ببرند و فضا را دلنشین‌تر کنند.
تأثیر کلیدی اکسسوری‌ها یا عناصر دکوراتیو بسیار واضح است و به اصطلاح به چشم می‌آید؛ طراحان داخلی هم برای پخته‌تر کردن نتیجه کارشان از چند اکسسوری مناسب در آخر استفاده می‌کنند. البته فراموش نکنید که شاید از یک وسیله دکوراتیو به تنهایی خوشتان بیاید ولی حتماً دقت کنید که سبک، طرح و رنگ این اکسسوری با دکوراسیون داخلی شما هماهنگی داشته باشد وگرنه یک وصله ناجور برای دکوراسیون‌تان خواهد شد.

10 اکسسوری خاص و زیبا در دکوراسیون

آشنایی با وسایل دکوراتیو و اکسسوری‌ها می‌تواند در انتخاب درست‌تر برای منزل یا محیطی که مدنظر دارید بسیار مفید باشد؛ همین حالا هم اگر در دکوراسیون منزل‌تان احساس می‌کنید جای یک عنصر دکوراتیو خالی است، می‌توانید این مطلب را تا انتها مطالعه کنید و یک انتخاب عالی از بین گزینه‌های اکسسوری‌های محبوب داشته باشید. در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین و محبوب‌ترین اکسسوری‌ها آشنا کنم.

1. تابلوهای هنری، اکسسوری‌های خاص

اگر چیدمان دکوراسیون منزل‌تان تمام شده است ولی احساس می‌کنید هنوز کامل به نظر نمی‌رسد، نگاهی به دیوارها بندازید. با قرار دادن یک تابلوی هنری زیبا که با کل دکوراسیون شما هماهنگ است، فضا را به زیبایی تکمیل می‌کند. این اکسسوری زیبا فضا را دلنشین‌تر و دنج‌تر می‌کند و گرمای خوشایندی در فضا ایجاد می‌کند.


یک کار خاص دیگری که با تابلوی هنری به عنوان اکسسوری می‌توان انجام داد این است که تعادل بصری را درست و کامل کرد. مثلاً اگر عناصر عمودی در فضا زیاد است، یک تابلوی افقی روی دیوار به زیبایی آن تعادل کلی را ایجاد می‌کند.


حواس‌تان باشد که تابلویی که انتخاب می‌کنید از نظر سبک، ترکیب رنگ و اندازه با فضایی که در آن قرار می‌گیرد هم‌خوانی داشته باشد

2. گیاهان و گل‌های زیبا، اکسسوری‌های زنده

هر چه از زیبایی و کاربرد گیاهان در خانه شما صحبت کنیم باز هم مورد جدیدی وجود دارد که این عنصر دکوراتیو و کاربردی و زنده در آن هم نقش دارد! به قول معروف هر چه از زیبایی و معجزه گل بگوییم کم است! در فضاهایی که کسل‌کننده و یکنواخت به نظرمی‌رسند، می‌توانیداز گلدان‌ها و گیاهان آپارتمانی کمک بگیرید. دقت کنید ابعاد گل و گلدان با سایر اجزا در تناسب باشد. مهم‌تر از هم اینکه مراقب گلدان‌های‌تان باشید تا سرزنده و زیبا بمانند.


قرار دادن گلدانی با شاخه‌های گل طبیعی نیز می‌تواند یک ترکیب بی‌نظیر با دکوراسیون شما را خلق کند. می‌توانید به مناسبت‌های مختلف و مهمانی‌ها چند شاخه گل مناسب با مراسم تهیه کنید و حس سرزندگی را هم به فضای منزل اضافه کنید.

 

3. آینه، روشن‌ترین آیتم دکوراتیو و کاربردی

آینه یک اکسسوری شناخته شده و بسیار کاربردی است. زیبایی وجود آینه در منزل به قدری تغییر خوبی را ایجاد می‌کند که شک نکنید بدون ترس می‌توانید از آن استفاده کنید. اگر فضا کوچک است یا نور کمی دارید، با یک آینه زیبا می‌توانید تعادل را ایجاد کنید. در فضاهای بزرگ و پرنور هم یک اکسسوری شیک و زیبا است.

 

4. شمع های زیبا، اکسسوری شیک و مجبوب


در علم فنگ‌شویی به وجود شمع‌ها در دکوراسیون داخلی بسیار توجه شده است. این عنصر دکوراتیو آرامش بسیار خوبی به فضا می‌دهد. قرار دادن انواع شمع‌هایی که با سبک دکوراسیون شما هماهنگ هستند می‌تواند لطافت خوشایندی به فضا اضافه کند. روی میز قهوه‌خوری، در اتاق خواب، سرویس بهداشتی و … هر جایی که نیاز دارید یک اکسسوری اضافه شود، شمع یک گزینه در دسترس و ارزان است.

5. کوسن، اکسسوری محبوب، زیبا و مقرون به صرفه این روزها!

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *