اثاث و لوازم, راهنمای طراحی داخلی

10 مدل استثنایی برای میز تحریر کودک

در انتخاب میز تحریر، مردد هستید؟ نکات و مدل های زیبای این پست را دنبال کنید.


وقت مناسب برای قرار دادن میز تحریر در اتاق کودک، چه زمانی است؟


به محض اینکه بچه ها، شروع به راه رفتن و بازی کردن با وسایل خود می کنند، یک میز متناسب با سن و سال او تهیه کنید تا تجربه ی متفاوتی را حس کنند. هنگامی که بچه ها به کتاب و رنگ آمیزی علاقه مند می شوند، نشستن پشت میز تحریر برایشان جذاب خواهد بود. بعد از آن هم، کم کم بزرگ شده و وقت انجام تکالیف فرا می رسد و استفاده از میز تحریر کودکان، امری ضروری است. در این مطلب قصد داریم شما را با انواع مدل های میز تحریر کودکان، آشنا کنیم.


میز تحریر روی دیوار، یک ایده ی بسیار زیبا برای اتاق کودک است. مخصوصا برای اتاق های کوچک، بهترین انتخاب ممکن است، چراکه فضا را اشغال نمی کند و در زمان دلخواه از آن استفاده می کنیم. بعضی از مدل ها را می توان پس از استفاده، جمع کرد روی دیوار، تا مانع رفت وآمد نشود، که برای فضاهای کوچک این مدل میز تحریر مناسب است. در مقابل برخی با نبشی مثل قفسه بندی ، ثابت شده و مورد استفاده قرار می گیرد. انواع و اقسام طراحی برای مدل های دیواری میز تحریر وجود دارد، در ادامه چند نمونه را می بینید.

ایده ی بامزه ی میز تحریر را در عکس زیر نگاه کنید، کابین چوبی با ابعاد مناسب، روی دیوار نصب شده و فضای هیجان انگیزی برای میز تحریر کودکان فراهم شده است.

 

یکی دیگر از میز تحریرهای کوچک و با مزه برای سنین پایین، استفاده از میز تحریر کم جا، با قابلیت ذخیره سازی وسایل در بالاست. به این ترتیب، با یک تیر دو نشان زده اید، از یک طرف میز تحریر کاربردی و زیبا و از طرفی دیگر، محل ذخیره سازی کتاب و مداد و وسایلی از این قبیل فراهم می شود.


میز تحریر های کوچک که صندلی به آن متصل است، برای کودکان بسیار جالب بوده و به راحتی قابل جا به جایی است.

طرح های مدرن، جذاب و مینیمالیستی نیز، بسیار زیبا است. با توجه به ابعاد و اندازه ی دلخواه، سفارش دهید. طرح میز تحریر زیر بسیار ساده و کم جا است، چراکه با توجه به نوع طراحی، نیمکت آن کاملا زیر میز تحریر قرار داده می شود و فضا آزاد می شود. در تصویر زیر می بینید که چه هوشمندانه، فضایی برای قرار دادن کتاب و مجلات تعبیه شده است تا فضایی در اتاق برای ذخیره سازی کتاب ها، اشغال نشود.

 

اگر دو فرزند دارید، به راحتی می توانید، میز تحریر را مطابق طبقات قفسه در نظر بگیرید و یک سطح صاف در ارتفاع مناسب با طول دلخواه نصب کنید. سپس برای ذخیره سازی وسایل از طراحی شلف و طبقه بندی در دیوار بالای میز استفاده کنید.

بین فضای میز، می توانید محفظه هایی ایجاد کنید و میز تحریر را تقسیم بندی کنید یا برای قرار دادن وسایل اضافی از آن استفاده کنید.

میز تحریر های قدیمی در مدرسه را به یاد دارید؟ تصاویر زیر، نمونه از طرح هایی است که نگاهی به سبک روستیک دارد و بسیار جذاب و نوستالژی است. با توجه به محل قرار گیری میز تحریر، از دیوارهای کناری یا روبرو، برای شلف بندی و ایجاد قفسه بندی استفاده کنید و وسایل را ساماندهی نمایید.


در ساده ترین راه حل، از یک میز با ابعاد مناسب فضای اتاق، در گوشه استفاده کنید و با قرار دادن دو تا صندلی، میز تحریر ساده و زیبایی ترتیب دهید. دیوار اطراف را، با کار دستی بچه ها تزیین کنید و فضای خاصی رقم بزنید.

 

اگر میز تحریر کودکان، فضای کافی ندارد، خلاقیت به خرج دهید و از قفسه و شلف در اطراف، برای ذخیره ی وسایل استفاده کنید.

 

اگر در اتاق، فضای کافی در اختیار دارید، می توانید یک دیوار را به طراحی میز تحریر و قفسه بندی کتابخانه اختصاص دهید. البته برای سنین بالاتر، بسیار مناسب و وسایل ساماندهی می شود.

میز تحریر مخفی در کمد دیواری، ایده ی جالبی است که در زمانی که به میز احتیاجی ندارید، کمد بسته شده و چیزی قابل رویت نیست.

 

وسایل قدیمی، مثل یک تخت را با ترفند های ساده، به میز تحریر تبدیل کنید و از آن ها دوباره استفاده نمایید.

 

امیدواریم مطالب و تصاویر به شما، در انتخاب میز تحریر کودکان دلبندتان کمک کند. اگر برایتان کاربردی و مفید بوده، پست را با دوستانتان به اشتراک گذاشته و نظراتتان را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *