اثاث و لوازم, فضاهای داخلی

5 پیشنهاد برای ساماندهی شوینده ها و وسایل نظافت

ترفند خانه داری

کابینت شما هم شلوغ و پر از وسایل است؟ برای ساماندهی شوینده ها و انتخاب سریع آن ها، این پست را دنبال کنید.

معمولا تعداد زیادی وسایل نظافت و انواع مواد پاک کننده را تهیه می‌کنیم و در مواقع مختلف قصد استفاده از آنها را داریم، پس مهم است که آنچه در اختیار داریم، در دسترس و دید کامل باشد تا راحت و بی دغدغه، بهترین انتخاب را داشته باشیم. ساماندهی شوینده ها و وسایل نظافت، بسیار قابل توجه است. در این پست نمونه های مختلف را نگاه کنید و با توجه به فضایی که در اختیار دارید، ساماندهی شوینده ها و وسایل نظافت را دستور کار قرار دهید.

1- اختصاص مکان مشخص


کمد، کابینت، کشو یا فضای دیگری را برای ذخیره سازی و ساماندهی شوینده ها و وسایل نظافت، انتخاب کنید. چیدمان را طوری انجام دهید تا پیدا کردن آنچه مورد نیاز است به آسانی ممکن باشد. ما بهترین راهنمایی ها و ترفندها برای ساماندهی شوینده ها و وسایل نظافت را با تصاویر زیر به شما نشان می دهیم.

2- جعبه یا سبد


وسایل تمیزکاری که هر روز از آنها استفاده می کنید را، برای دسترسی آسان در یک سبد یا جعبه قرار دهید. سبدهای پلاستیکی، انتخاب خوبی برای اینکار است.چند سبد با اندازه های مختلف تهیه کنید. اسفنج و پارچه های گردگیری را به همین ترتیب ساماندهی کنید.

3- اکسسوری خلاقانه

 

از نگهدارنده کفش استفاده کنید تا وسایل تمیز کردن خود را در پشت درب آویزان کنید. با اینکار، از دسترس بچه ها هم دور می شود و انتخاب شما راحت تر انجام می گیرد. از قلاب و حلقه های چوبی و فلزی استفاده کرده و فضای بیشتری را برای ساماندهی شوینده ها و وسایل نظافت اختصاص دهید. قفسه بندی پشت درب به شما امکان می دهد تا فضای دیگری را در کمد خود برای سایر موارد خالی کنید.

4- نصب روی دیوار


اگر جای کافی برای مخفی کردن وسایل ندارید، بهتر است که از دیوار انبار یا مکان مناسب برای ساماندهی شوینده ها و وسایل نظافت کمک بگیرید. با نصب چند نگهدارنده مناسب، مشکل حل خواهد شد. همچنین با استفاده از پگ بوردهای خلاقانه، بسیاری از وسایل به راحتی مرتب می‌شود.

5- کابینت زیر سینک


یکی از پرکاربرد ترین مکان ها، برای نگهداری و ساماندهی شوینده ها و وسایل نظافت، کابینت زیر سینک ظرفشویی است. از یک میله برای آویزان کردن وسایل مختلف استفاده کنید. تصاویر زیر به شما کمک می کند تا اگر کابینت زیر سینک ظرفشویی را برای ساماندهی شوینده ها و وسایل نظافت انتخاب کرده اید، ایده های جدید بگیرید. سطل و سبدهای مختلف با ابعاد متناسب کابینت دراین مواقع بسیار بدردتان می‌خورد.

امیدواریم از ایده های این پست استفاده کنید و ساماندهی شوینده ها و وسایل نظافت را بزودی دستور کار قرار بدهید. پیشنهاد شما چیست؟ نظراتتان را با هوم ساز در میان بگذارید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *