اثاث و لوازم, راهنمای طراحی داخلی, فضاهای داخلی

8 مدل جذاب شلف شناور در دکوراسیون خانه

اگر به دنبال تغییری جدید، در دکوراسیون خانه هستید، استفاده از شلف شناور را به شما پیشنهاد می کنیم، با ما همراه باشید. 

به جای طاقچه های قدیمی، امروزه استفاده از انواع شلف های دیواری رایج است و در قسمت های مختلف دکوراسیون خانه برای مصارف گوناگون، مورد توجه قرار می گیرد. اما این بار به جای قفسه های دیواری، خلاقیت به خرج دهید و با وسایلی که در دسترس دارید، شلف شناور تهیه کنید. شلف ها با توجه به استحکام و نوع آن، عنصری زینتی در دکوراسیون داخلی محسوب شده و هم چنین می تواند، وسایل مختلف را در خود جای دهد.

شلف شناور چیست؟


شلف شناور، قفسه های حلق آویزی هستند که جزء جادویی دکور محسوب شده و فضای مدرن و زیبایی را به ارمغان می آورد. ترکیب رنگ چوب و نخ، شناور بودن آن، تمام چیزی است که یک تغییر شگفت انگیز در دکوراسیون خانه ایجاد می کند. ایده ی جذاب و خلاقانه ای که با روش های زیر می توانید آن را تهیه کنید.

 


شلف شناور بسازید!


با اینکه از فروشگاه های مختلف، انواع شلف شناور را پیدا می کنید، ولی با استفاده از وسایل ساده در اطراف می توانید به راحتی، شلف شناور دکوری جذاب را بسازید. حلقه ی گلدوزی یا همان کارگاه های خیاطی را در ابعاد مختلف، کنار هم قرار دهید و برای کف آن، از چوب، در قوطی ها یا وسایلی از این قبیل استفاده کنید. اگر قرار است، وسیله ی سبک روی آن قرار دهید، از برش ورق های چوب پنبه هم می توانید استفاده کنید. هر یک از این قطعات را می توان با انواع پارچه، مقوا، نخ کاموا یا انواع مهره های رنگی، تزیین نمود. با استفاده از نخ های کنفی محکم یا طناب، آن ها ثابت کرده و در محل دلخواه با ارتفاع مناسب نصب کنید.

آویز قلاب بافی های قدیمی، نمونه های بارز شلف شناور است که برای نگهداری گلدان و تزیینات مورد استفاده قرار می گرفت.

مراحل ساده برای ساخت یکی از انواع شلف شناور را در تصاویر زیر مشاهده می کنید. از آن ها ایده بگیرید و دست به کار شوید.

کاربرد شلف شناور


استفاده از شلف شناور یک راه آسان، جذاب و انعطاف پذیر برای قرار دادن وسایل مختلف است، چرا که به بهترین نحو آن ها را در معرض نمایش قرار می دهد. شناور بودن آن توجه را جلب کرده، در نتیجه دیده شده و به صورت سه بعدی قابل لمس است. شلف ها اغلب به صورت دیواری مورد استفاده قرار می گیرد اما یک شلف شناور کاملا معلق بوده و قابلیت تغییر دکور و جابه جایی دارد. با توجه به استحکام شلف شناور ساخته شده، کاربرد آن را مشخص کنید. شلف شناور را در قسمت های مختلف خانه، از جمله آشپزخانه، نشیمن، اتاق خواب و حتی حمام می توان نصب کرد و برای کاربرد های مختلف، از آن استفاده نمود. مثلا در یک فضا، شما قصد دارید، کمترین آسیب به دیوار وارد شود، تنها با کمک ایجاد دو سوراخ و نصب دو قلاب، شلف شناور را نصب کنید و فضای زیادی را به ذخیره سازی وسایل اختصاص دهید. تصویر زیر گویای مطلب است.

شلف شناور در تصویر زیر، دکور زیبایی است که امکان رشد گیاه را در حالت معلق فراهم می کند، بسیار جذاب بوده و فضای خاصی را ایجاد نموده است. در انتخاب گیاه برای چنین مواردی، حتما با کارشناس مشورت کنید تا در رشد گیاه اختلال ایجاد نشود. برخی گیاهان، ذاتا معلق بودن را دوست دارند و برگ های آن ها آویزان است. برخی از کاکتوس ها را هم می توان در محفظه ای شیشه ای معلق قرار داد، چرا که مقاوم بوده و به آب کمتری نیاز دارد.


شلف شناور را در اتاق خواب کنار دیوار نصب کرده و برای قرار دادن انواع دکوری و اکسسوری روی آن استفاده کنید. خلاقیت شماست که با توجه به سبک دکوراسیون، از نخ های رنگی یا وسایل مختلف، برای ساخت شلف شناور استفاده کنید. مثلا شلف شناور در دکوراسیون به سبک بوهو، شلوغ و پر از زرق و برق است و شما دغدغه ای برای انتخاب متریال نخواهید داشت، انتخاب های آزادانه ای پیش روی شما خواهد بود.


بجای انواع طناب و نخ های کنفی، می توانید از کمربند های قدیمی استفاده کنید و تکیه گاه محکمی برای شلف شناور رقم بزنید. امیدواریم از مطالب این پست استفاده کنید و ایده های جذابتان را برای ساخت و استفاده از شلف شناور با ما در میان بگذارد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *