راهنمای طراحی داخلی, فضاهای خارجی, فضاهای داخلی

نکات مهم در طراحی و دکوراسیون مغازه کفش فروشی

چیدمان کفش در ویترین

اولین قدم در تجارت و کسب موفقیت، مخاطب شناسی و معرفی حرفه است. در مغازه داری و مشاغل آزاد، مهم‌ترین رکن، جذب مشتری است. در هر صنفی که باشید، ویترین و دکوراسیون مغازه، در جذب مخاطب، تاثیر فوق العاده ای دارد. ویترین خوب، مثل نشانه عمل کرده و در ذهن رهگذران مانده و ناخودآگاه مشتری را به سمت مغازه می کشاند. نکات کلیدی و مهم برای طراحی دکوراسیون داخلی مغازه و ویترین زدن در تمام حرفه‌ها ثابت است، در پست قبلی در مورد نکات مهم برای دکور ویترین مغازه صحبت کردیم، اما در این پست مهم‌ترین نکات را در مورد دکوراسیون مغازه کفش فروشی بررسی می‌کنیم. قبل از ادامه حتما پست دکور ویترین مغازه را مطالعه کنید. دکوراسیون مغازه کفش فروشی را با در نظر گرفتن نکات این مطلب، شیک و متحول کنید.

طراحی دکوراسیون و چیدمان مغازه با توجه به کالایی که ارائه می‌شود، نیاز به طراحی خاص مجموعه‌ی مورد نظر می‌باشد. دکوراسیون مغازه کفش فروشی هم از این قاعده مستثنی نیست. اول از همه باید به نیاز مشتری توجه شود. وقتی به سراغ خرید کفش می‌روید، چه نیازی دارید؟ چطور کفش خود را انتخاب می کنید؟ تا به حال با چه مشکلی در انتخاب کفش در یک مغازه مواجه شده اید؟ قبل از طراحی دکور کفش فروشی یا هر مغازه ای، به عنوان مشتری و مخاطب تمام جنبه ها را بررسی کنید، با پاسخ به سوالات، نکات مهمی را برداشت خواهید کرد.

 

چه نکاتی در دکور کفش فروشی قابل اهمیت است؟

دکوراسیون داخلی مغازه کفش فروشی

 

ویترین خوب مغازه کفش فروشی، مشتری را به سمت شما سوق می‌دهد، اما تنها همین کافی نیست، قدم بعدی، طراحی داخلی و دکوراسیون مغازه کفش فروشی است. فضای راحت و نمایش مدل‌های بیشتر در داخل مغازه، بسیار تاثیرگذار است. خیلی وقت‌ها، مشتری می خواهد، قبل از امتحان کفش و به اصطلاح پا زدن آن، جنس و کیفیت آن را از نزدیک مشاهده کند، پس بهنر است در دکوراسیون مغازه کفش فروشی، قفسه و استندهای نمایش کفش طراحی شود و در دسترس مشتری باشد.


برخی اوقات هم تعداد کالا به قدری زیاد است که شاید امکان قرار دادن همه آنها در ویترین نباشد، اینجاست که قفسه کفش فروشی داخل مغازه اهمیت بیشتری پیدا می‌کند، پس باید به دکوراسیون و محل قرارگیری آن توجه شود.


مبلمان راحت و فضای قدم زدن را در دکور کفش فروشی در نظر بگیرید. آینه های قدی و نصب متناسب با طراحی داخلی، فضا را بزرگ و انتخاب مشتری را راحت تر می کند.

ویترین مغازه کفش فروشی

 

ویترین، معرف مغازه‌ی شماست. مشتری باید با یک نگاه متوجه محتویات مغازه شود. نوع و سبک کفش‌ها باید مشخص باشد، ارتفاع مناسبی هم برای نمایش آن در نظر گرفته شود. به قدرت عجیب نورپردازی در زیبایی نیز، همگی واقف هستیم. ویترین را، تنها راه ارتباط مشتری با مغازه قرار ندهید، یعنی ویترین باید معرفی کلی داشته باشد و سپس مشتری را به داخل مغازه هدایت کند و کفش‌ها در معرض نمایش و انتخاب قرار گیرد. از نظر ارتفاع، حتما دید انسانی را در نظر بگیرید و کفش‌ها را در معرض نمایش قرار دهید. اینکار باعث می‌شود در هنگام عبور رهگذر، کالای شما دیده شود و باعث جذب مشتری گردد. علاوه بر این محل مناسب قرارگیری کفش، مخاطب را گیج نکرده و لازم نیست مدام سر خود را بچرخاند. شلوغی بیش از حد ویترین مغازه‌ها، سبب سردرگمی مشتری شده و تعدادی کالا از دایره دید خارج می‌شود.


ویترین جلوی مغازه کفش فروشی را، شلوغ نکنید. دقت کنید که هدف از ویترین شما، جذب مشتری و خرید کفش است، پس باید به بهترین شکل چیدمان شود، تا در کوتاهترین زمان، کفش مورد نظر را پیداکند. مغازه‌هایی مثل کفش فروشی که مشتری فقط از ویترین برای شناخت محصول و انتخاب آن استفاده می‌کند، باید برای چیدمان آن وقت بیشتری صرف شود. بهتر است از اکسسوری‌های زیاد در ویترین کفش فروشی استفاده نشود تا مشتری بتواند کفش مورد نظر خود را سریع پیدا کند.


نورپردازی در ویترین و داخل مغازه بسیار مهم است. از نورهای موضعی برای جلب توجه روی یک محصول در ویترین استفاده کنید.

دکوراسیون مغازه کفش فروشی، علاوه بر جنبه جذب و زیبایی، اگر به صورت اصولی طراحی و اجرا شود، سبب سهولت کارتان شده و از بهم ریختگی و شلوغی به واسطه مدل های متعدد جلوگیری می‌شود. حتما فضای پرو کفش مشتری و رفت و آمد را کنترل کنید. به نورپردازی داخل توجه کنید، استفاده از نور مناسب و دید کافی، نظر مخاطب را تغییر می‌دهد. اینکه برخی از مغازه ها نور کمی دارند، شاید بنظرشان لوکس و زیباست اما نکته مهم در مغازه کفش فروشی، ارائه محصول شما با بهترین کیفیت و تعامل با مشتری است.برای خرید مشتری باید دید کافی از تمام ابعاد کفش و جنس و کیفیت آن داشته باشد.

 

باهوش باشید و از کارتن کفش ها هم، دکور محبوبتان را بسازید. ویترین و دکور کفش فروشی منحصر به فرد، سبب می‌شود، چند پله از رقیبان خود فاصله بگیرید. بازار کفش فروشی را نگاه کنید، در یک خیابان یا پاساژ با تعداد زیادی مغازه، کدامیک از آنها مشتری بیشتری دارد؟ بله کیفیت درست است، اما دو واحدی که کالای یکسان از تولیدی را ارائه می‌کنند، دکور مغازه، نوع چیدمان و تعامل با مخاطب است که برتری را تعیین می‌کند. پس برای ماندن در بازار، به روز باشید و از بهترین‌ها استفاده کنید. زیبایی، سادگی و خوانایی، فضا را شیک و محبوب می کند. از سر کنجکاوی و جذب بصری هم که شده، مشتری به مغازه آمده و به خرید وسوسه خواهد شد.

چرا دکوراسیون مغازه کفش فروشی مهم است؟


برای درک بهتر از اهمیت طراحی ویترین و دکوراسیون مغازه کفش فروشی، یک مثال ساده می زنیم. یک کالا با شرایط یکسان را در نظر بگیرید، اولی در جعبه رنگی خاص با طراحی زیبا، کادوپیچ شده و دومی در پلاستیکی رها می شود، به نظر شما، جاذبه کدام بیشتر است؟ درست است که از نظر ارزشی، ماهیت هر دو یکسان است، اما هر چه به بسته بندی آن، توجه بیشتری شود، در نظر، جلوه بهتری خواهد داشت. حتی گاهی ارزش مالی آن را، در ذهن ما بالا می‌برد. طراحی داخلی مغازه و ویترین جذاب نیز، چنین حکمی دارد. به دکوراسیون مغازه کفش فروشی اهمیت دهید و متفاوت باشید. گرچه در ابتدا ممکن است، هزینه بیشتری را برای دکوراسیون داخلی بپردازید اما در درازمدت با فروش بیشتر و جذب مشتری، چند برابر جبران می‌شود.

تکنیک‌های جدید و خاص برای ویترین و دکوراسیون مغازه کفش فروشی در نظر بگیرید و همه را شگفت زده کنید، تصاویر را نگاه کنید، جرقه ایده‌های جدید در ذهنتان روشن خواهد شد. شاید چیدمان کفش فروشی، به جهت مشخص بودن نوع ویترین، ساده به نظر آید، اما با دانستن نکات مهمی که در این مطلب اشاده شد، حتما نتیجه بهتری می‌گیرید. امیدواریم با انتخاب یک تیم طراحی کاربلد، دکوراسیون مغازه کفش فروشی را متحول کنید و کسب و کارتان رونق بگیرد.

پیشنهادی جذاب برای زیباتر کردن مغازه : خرید کفپوش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *