راهنمای طراحی داخلی, فضاهای داخلی

3 ترکیب بی نظیر در طراحی اتاق خواب سرمه ای

دکوراسیون سرمه ای سفید

ابتدا طرح و ترکیب های رنگی جذاب اتاق خواب سرمه ای را در این مطلب دنبال کنید و سپس تصمیم بگیرید.

یکی از چالش های جدی پس از انتخاب رنگ پایه در فضاهای مختلف، چگونگی استفاده و ترکیب آن با سایر رنگ‌ها است. مسلما می‌دانید که انتخاب یک رنگ در کل فضا، به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. چراکه زیبایی و تاثیر رنگ از بین رفته وچشم را خسته می‌کند. به همین علت پس از انتخاب رنگ اصلی، باید ترکیب رنگ‌ها را بدانید تا بتوانید، بهترین رنگ مکمل را پیدا کنید. معمولا رنگ آبی برای اتاق خواب در طیف‌های مختلف انتخاب می‌شود.

 

رنگ سرمه ای همان آبی تیره است که در دسته‌ی رنگ های تیره محسوب می شود و بسیار جذاب است. اگر اتاق خواب سرمه ای را انتخاب می کنید، بدانید که این رنگ بسیار لوکس است و جدیت و قدرت را به نمایش می گذارد. رنگ سرمه ای در اتاق خواب، سایه های بی نظیری ایجاد می کند و بر جذابیت فضا می افزاید. آرامش را با ترکیب رنگ های صحیح، برای اتاق خواب سرمه ای به ارمغان بیاورید. انتخاب رنگ های مناسب برای ترکیب با سرمه ای کمی دشوار است.

 

در این مطلب، 3 ترکیب فوق العاده ی سرمه ای با رنگ های دیگر را، به شما معرفی می کنیم. تصاویر اتاق خواب سرمه ای را با دقت نگاه کنید و از زیبای منحصر به فردشان لذت ببرید.

با اینکه دنیای ترکیب رنگ ها، بسیار گسترده است و مدل های متنوعی وجود دارد، هوم ساز در این مطلب، پس از معرفی سه دسته ترکیب کلی رنگ سرمه ای، 30 مدل از جذاب ترین طرح های اتاق خواب سرمه ای را برای شما جمع آوری کرده است، امیدواریم طرح مطابق سلیقه تان را پیدا کنید.

انواع ترکیب رنگ سرمه ای در دکوراسیون داخلی اتاق خواب :

1- ترکیب سرمه ای با مبلمان طلایی و مسی


رنگ سرمه ای متین و باوقار است. همنشینی این رنگ با مبلمان و اکسسوری طلایی و مسی، فضا را لوکس و بی رقیب خواهد کرد. طلایی و مسی از بهترین ترکیب های پیشنهادی، در اتاق خواب سرمه ای است. لوستر و چراغ های آویز یا آباژورها را با این تم رنگی انتخاب کنید. قاب و دکوری های کوچک را هم می توان به رنگ مسی طلایی اختصاص داد. اگر از تخت فلزی استفاده می کنید، در تغییر دکوراسیون، به راحتی با اسپری و رنگ های موجود در بازار، رنگ تخت را طلایی کنید و در دکوراسیون اتاق خواب سرمه ای، تغییری هیجان انگیز به وجود آورید.

طرفداران سبک کلاسیک، معمولا در اتاق خواب، از تخت‌های تاج‌دار طلایی استفاده می‌کنند. سرمه ای یک از پیشنهادهای ویژه برای این افراد است. رو تختی و پرده سرمه ای در کنار سایر اکسسوری های طلایی، اتاق خواب بی نظیری را رقم می‌زند. نمونه‌های مختلفی از این طیف رنگی در تصاویر، مشاهده می‌کنید. میزان ترکیب رنگ طلایی و سرمه ای در دکوراسیون داخلی اتاق خواب، به سلیقه شما و وسایل موجود بستگی دارد. اگر هنوز مبلمان و سایر اجزای دکور را خریداری نکرده اید، برای انتخاب بهتر، تا انتها با ما همراه باشید.

2- ترکیب سرمه ای با مبلمان و کفپوش رنگ چوب

 

رنگ قهوه ای چوب، در اتاق خواب سرمه ای، فضا را شیک و مجلل می نماید. کفپوش اتاق را پارکت روشن کنید یا از سرامیک‌های طرح پارکت قهوه ای استفاده کنید. مبلمان و تخت را از انواع چوبی با تم روشن تهیه نمایید و از فضای ایجاد شده لذت ببرید. تصاویر زیر، ترکیب های جذاب اتاق خواب سرمه ای با این تم را به شما نشان می دهد.


هر متریالی که به رنگ چوب و قهوه ای روشن نزدیک باشد، انتخاب خوبی برای ترکیب با سرمه ای است. مثلا انواع حصیر و بافت‌های چوبی نیز، بسیار جلوه خوبی در محیط به وجود می‌آورد. در سبک روستیک هم، سرمه ای رنگی جذاب و مناسب برای دکوراسیون فضاهای مختلف از جمله اتاق خواب می‌باشد.

3- ترکیب سرمه ای با رنگ سیاه سفید و خاکستری

 

تضاد رنگی سرمه ای با سفید، زیبایی اتاق خواب سرمه ای را بیشتر می کند. عناصر رنگی در اتاق خواب را برجسته تر به نمایش گذاشته و موجب جلب توجه می شود. تابلوهای سفید در زمینه ی دیوار سرمه ای، به خوبی خود را نشان می دهد و دکوراسیون داخلی را زیبا می نماید. اگر در طراحی اتاق خواب سرمه ای، این رنگ را به عنوان زمینه ی اصلی و دیوارها انتخاب کردید، سعی کنید از رنگ های متضاد یا مکمل برای رو تختی استفاده کنید. رو تختی سفید ساده، پاکی و زیبایی را، در زمینه ی سرمه ای به رخ می کشد. استفاده از روتختی های طرح دار، با تم آبی- سفید نیز انتخاب مناسبی است. بقیه به سلیقه ی شما بستگی دارد، مهم این است که پایه کار را از دست ندهید و طیف رنگی مناسب را در کل وسایل انتخاب نمایید.

همانطور که رنگ مشکی دارای ابهت خاصی است، سرمه ای هم دست کمی از آن ندارد. در نتیجه سرمه ای جایگزین خوبی برای طرفداران رنگ مشکی است. سرمه ای از ترکیب رنگ آبی و مشکی به وجود می آید، در نتیجه مبلمان مشکی هم، در اتاق خواب سرمه ای جذاب است، اما اتاق شما بیش از حد تیره خواهد شد، در استفاده از این رنگ، زیاده روی نکنید. اگر یکی دو عنصر را، به رنگ مشکی اختصاص دهید، کفایت می کند.

 

در واقع در فضاهای بزرگ، ترکیب رنگ‌های تیره، اگر به جا و مناسب باشد، مشکلی ایجاد نمی‌کند، اما هرچه مساحت اتاق خواب کوچکتر می‌شود، توصیه طراحان داخلی، استفاده از ترکیب‌های روشن است. در این‌صورت اگر طرفدار رنگ شیک سرمه ای هستید، بهتر است فضای اتاق خواب را شلوغ نکنید و با نسبت بیشتری رنگ سفید، از آن استفاده کنید.

 

مطلب پیشنهادی: 5 مورد از اشتباهات رایج در دکوراسیون اتاق خواب

اتاق خواب سرمه ای را با اضافه کردن عناصر خاکستری، مجلل و خاص نمایید. خاکستری به عنوان رنگ خنثی، قدرت تطابق زیادی با رنگ ها دارد و ترکیب آن با سرمه ای به خوبی جواب می دهد. اتاق خواب سرمه ای را با این ترکیب رنگ، شاخص و زیبا طراحی کنید. از خاکستری به عنوان رنگ رو تختی یا مبلمان به راحتی می توان استفاده کرد و از نتیجه ی جذاب کار اطمینان داشت.

 

حتی توصیه می‌‌شود از ترکیب رنگ طوسی استفاده کنید. خاکستری روشن تا تیره، علاوه بر ایجاد تنوع در طراحی و هماهنگی با سرمه ای، سایه های مختلفی را به وجود می‌آورد و منظره زیبایی را خواهید دید. به ترکیب رنگ دکگوراسیون اتاق خواب روبرو نگاه کنید، سفید، طوسی، سرمه ای و حتی چوب کنار تخت، در هم‌نشینی با هم است که نتیجه فوق العاده خود را نشان می‌دهد.

امیدواریم مطالب این پست را، برای طراحی اتاق خواب سرمه ای در نظر بگیرید و ترکیب‌های جذاب و منحصر به فردی را در خانه اجرا کنید. طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کار سختی نیست، اول از همه باید بدانید چه می‌خواهید، سبک و رنگ اصلی را انتخاب کنید و سپس وارد ترکیب جزئیات شوید. به نظر شما چه رنگ دیگری در کنار سرمه ای برای دکور اتاق خواب، مناسب است؟ آیا اتاق خواب سرمه ای را با ترکیب‌های رنگی پیشنهادی در این پست می‌پسندید؟ منتظر نظرات شما عزیزان هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *