راهنمای طراحی داخلی, فضاهای داخلی

4 نکته طلایی در طراحی دکوراسیون اتاق خواب شیک و ارزان دخترانه

طراحی_دکوراسیون_اتاق_خواب_دخترانه

برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب شیک دخترانه روش‌ها و سبک‌های زیادی وجود دارد. معمولاً ابعاد فضای اتاق خواب‌ها با کوچکتر شدن خانه‌ها و آپارتمان‌های امروزی تغییر کرده است. در انتخاب و چیدمان وسایل باید علاوه بر زیبایی و اصولی بودن به این نکته هم توجه کنید که نهایت استفاده را از فضای اتاق خواب داشته باشید. تمام این ظرافت و دقت در چیدمان دکوراسیون اتاق خواب دخترانه با ترکیب درست اصول اولیه به دست می‌آید.

مدل‌های اتاق خواب دخترانه مدرن نیز طرفداران زیادی دارد که البته این مدل هم با اصول درست باید چیدمان شود.
اصول و نکاتی که در این مطلب می‌بینید کلیدی‌ترین نکاتی است که می‌توانید در طراحی یا تغییر دکوراسیون اتاق‌خواب دخترانه شیک و ارزان به کار ببرید و با سلیقه خودتان آن را دیزاین کنید.

نکات انتخاب و چیدمان دکوراسیون اتاق خواب شیک دخترانه

اتاق_خواب_دخترانه

1. چه رنگی برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک و ارزان انتخاب کنیم؟

در طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک و ارزان اولین کار انتخاب رنگ است؛ وقتی در مورد پالت رنگی تصمیم بگیریم، انتخاب پرده، مبلمان، کاغذدیواری و … مشخص‌تر خواهد شد. به این صورت که انتخاب می‌کنیم از چه روشی برای ترکیب رنگ‌ها استفاده کنیم و وسایل را با توجه به آن انتخاب یا تغییر می‌دهیم.
رنگ‌های شاد یا لطیف دخترانه انتخاب‌های راحت و پرطرفداری هستند. شور و شوق انتخاب وسایل برای اتاق خواب دخترانه احساس خوبی دارد که اگر با انتخاب یک رنگ خوب همراه شود نتیجه بسیار لذت‌بخشی دارد. از آنجایی که اتاق خواب یک فضای خصوصی و شخصی است، باید برای فرد احساس آرامش داشته باشد؛ پس پیشنهاد می‌کنم مطابق با سلیقه همان دختر رنگ هم انتخاب شود.

رنگ_اتاق_خواب_دخترانه_شیک

برای اتاق خواب دخترانه معمولاً از رنگ‌های گرم و قوی مثل صورتی، بنفش، سبز و زرد و … استفاده می‌کنند که گویا برای بسیاری مانند قاعده شده است. اما به معنی این نیست که نمی‌توان از بقیه رنگ‌ها انتخاب کرد. شما می‌توانید هر رنگی که مطابق سلیقه‌تان است انتخاب و در ترکیب با سایر رنگ‌ها دکوراسیون جذابی را دیزاین کنید. هیچ محدودیت جنسیتی برای انتخاب رنگ در معماری وجود ندارد پس با خیال راحت رنگی که دوست دارید را انتخاب کنید.
رنگ کردن دیوارها کار سختی نیست؛ برای صرفه‌جویی در هزینه تغییر دکوراسیون می‌توانید رنگی که دوست دارید را بخرید و با کمی جستجو در ویدئوهای آموزشی، به راحتی دیوارها را رنگ کنید و از نتیجه کار خودتان لذت ببرید.

رنگ_کردن_اتاق_خواب_دخترانه
رنگ‌آمیزی_اتاق_خواب_دخترانه

2. پرده مناسب برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ارزان و شیک کدام است؟

پرده مانند لباس اتاق خواب است! تکمیل کردن دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک و ارزان شما بسیار وابسته به انتخاب پرده آن است. برای پررنگ کردن سبک و سلیقه دکوراسیونی که دوست دارید، می‌توانید از پرده مطابق با آن استفاده کنید. یک پرده زیبا می‌تواند تمام حال و هوای فضای اتاق خواب را تحت تأثیر قرار دهد و یک اتاق دلنشین و دوست داشتنی خلق کند برای دختری که می‌خواهد وقتش را در این فضا بگذراند.
اگر دکوراسیون ساده و شیک دوست دارید، می‌توانید رنگ دیوارها را خنثی انتخاب کنید و با انتخاب پرده رنگی تغییر خوبی در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ایجاد کنید. در کنار آن می‌توانید کوسن و روتختی را از پالت رنگی هماهنگ با پرده انتخاب کنید تا در نهایت هارمونی خوشایندی داشته باشید.

پرده_اتاق_خواب_دخترانه

جنس پرده هم با تنوع زیادی از حریر تا کتان با طرح‌های متنوعی است که انتخاب را برای شما آسان می‌کند. یک نمونه جدید و شیک از پرده‌ها، نوع چاپی بسیار متنوع است که برای اتاق خواب دخترانه انتخاب بسیار مناسبی است. می‌توانید طرح موردعلاقه دخترتان را سفارش دهید و با این کار یک نشانه شخصی وارد دکوراسیون اتاق خواب او کنید. فقط دقت کنید که در هماهنگی با سایر وسایل، مبلمان و اکسسوری‌ها باشد تا تکه جدایی دیده نشود.

جنس_پرده_اتاق_خواب_دخترانه

3. چه مبلمانی برای اتاق خواب دخترانه انتخاب کنیم؟

انتخاب_مبلمان_اتاق_خواب_دخترانه

انتخاب وسایل و مبلمان در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک و ارزان کاملاً به این بستگی دارد که اتاق برای دختربچه خردسال است یا یک دختر نوجوان یا جوان؛ حالا با توجه به نیازهای این فرد می‌توان تصمیم گرفت که چه مبلمان و وسایلی انتخاب کرد. مثلاً برای یک نوازاد یا دختربچه تخت‌خواب و قفسه وسایل بازی و آموزشی و … مهم است، در صورتی که اتاق خواب برای یک دختر نوجوان علاوه بر فضای استراحت، محلی برای تمرکز و درس خواندن است.
اگر درحال تغییر دکوراسیون اتاق خواب دخترانه‌ای هستید، حتماً نیاز نیست وسایل جدید بخرید؛ می‌توانید وسایل‌تان را با کمی تغییر رنگ یا پارچه با اتاق خواب جدید ست کنید.
بهترین روش این است که از وسایل برای چند هدف استفاده کنیم تا هم فضای کمتری اشغال شود و هم مقرون به صرفه باشد. علاقه شخصی برای انتخاب مبلمان اتاق خواب دخترانه مهم‌ترین عامل است؛ می‌توان با توجه به سلیقه و علایق اکسسوری‌ها و وسایل را انتخاب کرد. با این کار فضای خوب و دنجی برای اتاق خواب دختر دلبندتان طراحی می‌شود.

مبلمان_اتاق_خواب_دخترانه_شیک_و_ارزان

4. چیدمان درست مبلمان برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ارزان وشیک چگونه است؟

اندازه فضای اتاق خواب دخترانه معیار مناسبی برای انتخاب و چیدمان وسایل است. اگر میز تحریر، تخت‌خواب، کتابخانه و … دارید، روش ایده‌آل این است که تخت‌خواب را وسط و پشت به دیوار قرار دهید، حالا بقیه وسایل را با فاصله مناسب در اطراف آن‌ها بچینید. اگر وسایل کمتر هست می‌توانید تخت خواب را کنار دیوار قرار دهید و میز آرایش را کنار آن بگذارید.
در چیدمان اتاق خواب دخترانه هم باید عادات شخصی فرد در نظرگرفته شود. با این کار احساس راحتی بیشتری در فرد به وجود می‌آید. در هنگام چیدمان بسیار مهم است این است که فضا را پر از وسایل نکنید؛ فضای آزاد برای حرکت در نظر بگیرید که از نامرتب شدن اتاق خواب هم جلوگیری کنید.

مبلمان_اتاق_خواب_دخترانه

طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه خاص و زیبا الزاماً فقط با هزینه زیاد نیست؛ می‌توانیم با تغییراتی در وسایل با هزینه کمتر، می‌توانید یک دکوراسیون دخترانه شیک و ارزان برای دختر دلبندتان داشته باشید. فقط کافی‌ست اصول اولیه را به درستی در نظر بگیرید یعنی چیدمان و ترکیب رنگ اصولی با وسایل مختلف داشته باشید.
نکات این مقاله را قبل از طراحی، خرید یا تعویض وسایل و چیدمان دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک، زیبا ومقرون به صرفه با مرور کنید تا نتیجه‌ای که دوست دارید در نهایت زیبایی و اصول حاصل شود.

دکوراسیون_اتاق_خواب_دخترانه_ارزان_و_شیک

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *