راهنمای طراحی داخلی, فضاهای داخلی

5 ایده خلاقانه، برای ایجاد فضای مطالعه در خانه

5 ایده ی خلاقانه برای ایجاد فضای مطالعه در خانه را در این پست به شما معرفی می کنیم.

همیشه مطالعه در پشت میز کار، به اندازه ی کافی جذاب نیست و بیشتر، در زمان کار است که، پشت میزهای ثابت و روتین، مانده و مشغول مطالعه و فعالیت می شویم. میزتحریر و صندلی ها، برای استفاده ی طولانی مدت، خشک و خسته کننده است، به همین خاطر توصیه می شود، فضای مطالعه ی جذابی را در خانه، برای خود تدارک ببینید و از آن لذت ببرید. فضای مطالعه باید ساکت، دنج و راحت باشد و ما را به کتاب خواندن تشویق نماید. محیط خانه را بررسی کنید و از پیشنهادات این پست ایده بگیرید و فضای مطالعه ی خلاقانه ای را به وجود آورید.

فضای مطالعه در خانه، مکانی مطلوب و شگفت انگیر برای ترغیب به مطالعه و خواندن کناب است و همین جذابیت سبب افزایش انگیزه، در افراد خانواده می شود. اگر علاقه مند به کتاب و کتاب خوانی هستید و از ابتدای طراحی داخلی خانه، با طراح خود مشورت کنید، حتما به شما، ایده های جذابی را در دکوراسیون، برای خلق فضای مطالعه ی جذاب معرفی می کند. در غیر اینصورت با چیدمان شیک و زیبا و بهره گیری از خلاقیت و نمونه های مشابه، فضای مطالعه را به خانه بیافزایید و دکوراسیون را متحول کنید.


متراژ خانه بزرگ یا کوچک، فرقی نمی کند. در خانه های کوچک، قسمتی از نشیمن یا پذیرایی را می توانید به فضای مطالعه اختصاص دهید و در خانه های بزرگتر، اتاقی را به این منظور انتخاب نمایید. مهم شما هستید که از بودن درآن فضا، لذت ببرید و به مطالعه تشویق شوید.

1- دکور های خلاقانه

 

در طراحی دکوراسیون داخلی، برای ایجاد فضای مطالعه تاکیید کنید و نمونه های مدرن و ساده را در محل مناسب اجرا کنید. بعضی از طرح ها، ارگونومیک بوده و با توجه به راحتی وضعیت بدن، طراحی می شود. اینگونه طرح ها، ضمن زیبایی و دارا بودن طیف های جذاب، بسیار در دکوراسیون خانه موثر می باشد.

2- صندلی راحت و انرژی مثبت گیاهان

 

شاید در خانه های کوچک، امکان اجرای طرح های فوق العاده نباشد. با توجه به سبک دکوراسیون، صندلی مناسب و راحتی، انتخاب کنید و به همین راحتی در محل مناسب خانه، با چیدمان زیبا، فضای مطالعه ای متفاوتی ایجاد کنید. گل و گیاهان طبیعی، در زیبایی فضا، با بهره گیری از انرژی مثبت آن ها، بسیار تاثیرگذار است. یه قالیچه ی کوچک زیر پا، فضای مطالعه را متمایز می کند.

3- کنار پنجره

 

نور طبیعی بسیار برای مطالعه مناسب است. علاوه بر آن، منظره های زیبا و هیجان انگیز کنار پنجره، انرژی را مضاعف می کند. هنگام مطالعه، گاهی، از پنجره، مناظر بیرون را نگاه کرده و همین دور و نزدیکی وسعت دید چشم، از خستگی آن می کاهد و موجب نشاط و ادامه ی مطالعه می شود. در اتاق کار، کتابخانه و یا قسمتی از نشیمن، می توان این طرح را پیاده کرد و از فضای مطالعه ی هیجان انگیز، لذت برد.

4- دکور تو کار

 

در فضاهایی که جای مناسب و امکان آن وجود دارد، بین کتابخانه یا کمدهای دیواری، فضای مناسبی برای مطالعه طراحی کنید. این فضا دنج بوده و برای تامین نور کافی، تمهیداتی را در نظر بگیرید. ایجاد حفره و قاب در دیوار، طراحی داخلی را متفاوت و زیبا می کند.

5- آویز و معلق

 

فضاهای جذاب با مبلمان های خاص و معلق در مکان های مختلف خانه، پیشنهاد جالبی است. حس فوق العاده راحتی هنگام مطالعه به شما می دهد. این صندلی های متنوع را در فضاهای باز، نظیر حیاط و بالکن هم می توانید ایجاد نمایید و تجربه ی متفاوتی را احساس کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *