راهنمای طراحی داخلی, فضاهای داخلی

6راه حل برای تزیین اتاق کار در خانه به سبک بهاری

دکوراسیون داخلی اتاق کار

تزیین اتاق کار با اجرای تکنیک های این پست، به سادگی و سهولت امکان پذیر است.

با آمدن فصل بهار، تغییرات کوچک در خانه یا محیط کار، سبب ایجاد انگیزه و شادابی می شود. اتاق کار در خانه، یکی از محل هایی است، که روزانه با آن سرو کار دارید و تغییر دکوراسیون آن، با آوردن رنگ و بوی بهار، انرژی مثبت و فوق العادی، برای شروع سال کاری جدید، به ارمغان می آورد. تزیین اتاق کار و یا میز کار، باعث تغییر در روحیه و اشتیاق به کار می شود. زمان زیادی پشت میز گذرانده می شود، یکنواخت بودن آن، موجب خستگی و بی حوصلگی می شود. بهار بهانه ی خوبی است که به سراغ تزیین اتاق کار برویم و جذابیت آن را افزایش دهیم.

 

طراحی داخلی اتاق کار :

1- مرتب کردن و ساماندهی

 

میز شلوغ، قطعا حس خوبی را ایجاد نخواهد کرد. هرچه میز کار خلوت باشد، تمرکز شما برای کار بیشتر می شود. وسایل را ساماندهی کنید و در جای خود قرار دهید. شلف ها و قفسه های متنوع برای تزیین اتاق کار و ساماندهی وسایل، بسیار ایده ی کاربردی و زیبایی است. جا مدادی های بامزه، با وسایل ساده و دور ریختنی، بسازید و با رنگ ها مختلف آن را تزیین کنید.

2- ترکیب گل های زیبا

 

ساده ترین راه برای تزیین اتاق کار در خانه به سبک بهاری، استفاده از انواع گل و گیاهان طبیعی و زیبا است. گل های رنگی و زیبا، به میز کار جان می دهد و سبب زیبایی و درخشش فضا می شود. گلدان کوچکی روی میز قرار دهید. اطراف میز را با گل آرایی، جذاب و دیدنی کنید. اگر کنار پنجره هستید، برای تزیین اتاق کار، گلدان ها و گل های مختلف، رونده و آبشاری استفاده کنید و منظره ی متفاوتی خلق نمایید.

 

پیشنهاد مطالعه : در طراحی اتاق کار در خانه، به چه نکاتی توجه کنیم؟

3- تغییر رنگ

 

برای تزیین اتاق کار، رنگ های جدید متناسب با دکور اتاق، انتخاب کنید و حال و هوای میز را با آن تغییر دهید. با توجه به نوع میز و امکان تغییرات آن، روکش صندلی و رو میزی را تغییر دهید. رنگ های سبز و زرد و گلبهی، برای بهار مناسب است. پارچه های رنگی و گلدار نیز، جذاب است. تزیین اتاق کار، با رنگ آمیزی بهاری، بیشتر خود را نشان می دهد. هرجای اتاق کار که امکان پذیر است، از جادوی رنگ ها استفاده کنید. پرده و گلیم های زیر پا هم، گزینه مناسبی برا تغییرات جدید است.

4- کاغذ دیواری

 

لازم نیست کل اتاق را کاغذ کنید، بلکه برای تزیین اتاق کار، استفاده از کاغذ دیواری پشت میز کار، فضا را صمیمی و متحول می کند. از طرح های رنگی و جذاب بهاری استفاده کنید و منظره ی متفاوتی را به وجود آورید. از پوسترهای عکس هم می توان استفاده نمود. طرح و رنگ پوستر را، متناسب بافضای کار و سلیقه ی خود انتخاب کنید تا از آن خسته نشوید.

5- قاب و دکوری

 

قاب های عکس شخصی یا طرح های منظره بهاری، روی دیوار برای تزیین اتاق کار، مناسب است.البته علاقه و سلیقه ی شما، طرح و رنگ تابلو را مشخص می کند. از تابلوهایی استفاده کنید که از نگاه کردن به آن لذت ببرید و در شما انگیزه ایجاد کند. قاب عکس های رومیزی نیز، میز کار را زیبا و خاص می کند، به شرطی که ابعاد آن، متناسب با فضای میز باشد.

6- تزیین دیوار

 

برای تزیین اتاق کار، روی دیوار پشت میز یا مجاور آن، ایده ی جدید به کار ببرید. به جای استفاده از برگه های یادداشت کوچک و شلوغی میز کار، دیوار تخته سیاه درست کنید. صفحه ی فلزی تهیه و با پارچه آن را پوشش دهید، تابلویی زیبا درست شده است، حالا آن را به دیوار نصب کنید و یادداشت های کاغذی را با آهنربای مگنتی به آن بچسبانید. در روشی دیگر، فنس های توری با نخ کاموا یا سیم مفتول، همانند تابلو بسازید و وسایل مهم را با گیره روی آن قرار دهید. تزیین اتاق کار با این روش ها ،علاوه بر زیبایی کلی فضا، بسیار کاربردی بوده و در ساماندهی میز کار موثر است.

همین حالا به سراغ میز کار بروید و برای تزیین اتاق کار از روش هایی که در این پست معرفی کردیم استفاده کنید و فصل کار بهاری را تجربه کنید و ایده هایتان را برای تزیین اتاق کار، با ما به اشتراک بگذارید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *