راهنمای طراحی داخلی, فضاهای داخلی

20 طرح جزیره آشپزخانه جذاب

جدیدترین مدل های جزیره آشپزخانه را در این پست دنبال کنید.

آشپزخانه، قلب خانه است و طراحی آن، پایه ی اصلی دکور خانه را تشکیل می دهد. امروزه طرح های جدید آشپزخانه، استفاده از کانتر در وسط فضا را تقویت می کند. جزیره آشپزخانه در واقع پیشخوانی مستقل از دیگر قسمت های کابینت است و برای فعالیت های مختلف از پخت و پز تا شست و شوی ظرف و غیره تعبیه می شود. طرح های مختلفی برای جزیره در نظر گرفته می شود، این طرح ها با توجه به کاربری و نوع نیاز شما طراحی می شود و در واقع نقطه عطف فضای آشپزخانه را به خود اختصاص داده و مورد جلب توجه قرار می گیرد.


برای طراحی و اجرای جزیره به ابعاد فضا توجه کنید، در آشپزخانه های بزرگ بسیار کاربردی است، در حالی که در فضاهای کوچکتر با ملاحظه و از انواع کوچکتر آن باید استفاده شود. وسط فضای آشپزخانه، بهترین محل، برای اجرای جزیره است، در این صورت دسترسی به تمام قسمت های فضا بیشتر خواهد بود.

در برخی از جزیره ها، محل ذخیره سازی مواد و وسایل نیز، طراحی می شود و یا به عنوان میز ناهارخوری، نقش جدیدی ایفا می کند. برای تعبیه سینک یا گاز روی جزیره، به لوله کشی و داشتن فضای کافی برای فعالیت، توجه کنید. امروزه استفاده از سینک در جزیره متداول است، و در هنگام شست و شو، منظره ی خوبی به نشیمن دارد و موجب سرگرمی و نشاط خواهد بود.

روی کانتر آشپزخانه، باید از جنس مرغوب و ضد آب باشد تا به راحتی تمیز شود و آسیب نبیند، سنگ، استیل، چوب های مخصوص، انتخاب های ایده آلی است. استفاده از رنگ های روشن در آشپزخانه و به ویژه جزیره، در بزرگنمایی فضا بسیار تاثیرگذار است.


رنگ های تیره برای فضاهای کلاسیک، زیباتر است و معمولا در فضاهای مدرن از رنگ های روشن جزیره استفاده می کنیم، آشپزخانه سفید، به صورت یکدست، بسیار در نوع خود جذاب است.

طرح های هندسی جذاب در آشپزخانه های مدرن، بسیار هیجان انگیز و جذاب است. در فضاهای کلاسیک، معمولا از انواع طرح های ساده و مربع مستطیل، بیشتر استفاده می شود. در حالی که رنگ های خالص و طرح های ساده ، در سبک مدرن، کاربرد بیشتری دارد. تصاویر زیر، نمونه های زیبایی از جدیدترین جزیره های طراحی شده در سبک مدرن است.

در فضای آشپزخانه ی زیر، از ستون کمک گرفته شده و با حل جزیره در آن قسمت، فضا بصورت بهینه استفاده می شود. علاوه بر کاربرد پیشخوان این جزیره، نقش ناهارخوری را نیز ایفا می کند.

طراحی جذاب جزیره در آشپزخانه ی زیر، فرصتی را برای رشد گیاه و تلفیق طبیعت زیبا در آشپزخانه، فراهم کرده است.

جزیره های ساده و مدرن با طرح های مستطیل را در تصاویر زیر می بینید، در صورت ایجاد فضای خالی زیر آن جای صندلی تامین می شود. به تلفیق رنگ ها توجه کنید، استفاده از رنگ مکمل و یا متضاد برای جزیره، آن را برجسته تر نمایان خواهد کرد.

استفاده از متریال های گرمی مثل چوب، به فضای آشپزخانه جان می دهد. فقط نکته ی مهم استفاده از الوارهای خاص و ضد آبی است که به همین منظور طراحی شده اند. ترکیب رنگ های روشن و گرم، بسیار مناسب فضای آشپزخانه و انعکاس نورهای طبیعی است. جزیره های جذاب، به راحتی، بار کلی دکوراسیون آشپزخانه ی شما را به دوش می کشد و فضاهای متنوع و جذابی را ایجاد می کند.

 

صندلی هایی که برای جزیره انتخاب می شود، دارای طیف متنوعی است و با توجه به ارتفاع آن و نوع سبک طراحی، تعیین می شود. رنگ و مدل صندلی، تاثیر به سزایی در دکوراسیون آشپزخانه، ایفا می کند.

طراحی جزیره آشپزخانه و دکوراسیون داخلی آن بسیار مهم و تاثیرگذاراست. با ایده گرفتن از تصاویر این پست، سبک دکور و جزیره ی آشپزخانه را با نظر کارشناسان طراح داخلی، انتخاب کنید و فضاهای دلچسب و زیبایی را ایجاد نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *