راهنمای طراحی داخلی, فضاهای داخلی

3 گام اساسی، برای مرتب کردن میز آرایش

مرتب کردن میز آرایش

مرتب کردن میز آرایش در اتاق خواب، چالشی است که تقریبا بیشتر خانم ها با آن درگیر شده اند. امروزه استفاده از لوازم آرایش، رواج بیشتری دارد و اکثر خانم‌ها، عاشق خرید لوازم آرایشی هستند. همین باعث می شود با طیف لوازم آرایشی متعدد و متنوع روبرو شده و هنگام انتخاب، کار سخت تر باشد. معمولا کشوها و روی میزهای آرایش، مملو از لوازم متعدد است و موجب به هم ریختگی و ظاهر نامناسب می شود، اینجاست که مرتب کردن میز آرایش اهمیت پیدا می کند. ساماندهی به وسایل و لوازم آرایش، شما را در انتخاب مناسب و سریع‌تر کمک کرده و موجب نظم و زیبایی دکوراسیون اتاق خواب می شود.

 

شلوغی بیش از حد، زمان شما را هدر می دهد و ممکن است، برخی از وسایل را تا مدت‌ها بدون استفاده نگه دارید. شاید شما هم تجربه‌ی این را داشته باشید که، لوازم آرایش را مدت‌ها استفاده نکرده‌اید و وقتی به سراغ آن می‌روید، تاریخ مصرف آن تمام شده است. در واقع بخاطر اینکه از دایره دید ما خارج هستند، به فراموشی سپرده می‌شود. اینجاست که مرتب کردن وسایل و میزآرایش، اهمیت بیشتری دارد.

اگر در خانه، اتاق لباس دارید، قسمتی از آن را به میز آرایش اختصاص دهید، در این صورت اتاق لباس برای آماده شدن، کاملا در اختیار شماست. چیدمان میز آرایش و سر و سامان دادن به آن، در هر فضایی که باشد، لازم و ضروری است. مرتب بودن وسایل و نظم در چیدمان، حس خوبی ایجاد کرده و در زیبایی محیط بسیار تاثیرگذار است.

 

اتاق لباس در خانه را چگونه طراحی کنیم؟

 

در این پست قصد داریم، ترفند های کاربردی برای مرتب کردن میز آرایش را به شما معرفی کنیم تا ضمن استفاده از آن ها و الگو قرار دادن تصاویر، ساماندهی میز آرایش برای شما، موضوعی جذاب و ساده شود. با ما همراه شوید و تصاویر را دنبال کنید.

 

روش‌های ساده و آسان برای چیدمان میز آرایش

گام اول: وسایل را دسته بندی کنید

 

لوازم آرایش، محصولات پوست و مو و ابزارهای کاربردی را جداسازی کنید. اینکار به شما کمک می کند، هنگام چیدمان، انتخاب مناسب‌تری داشته باشید. با توجه به میزان استفاده از آن، وسایل را ساماندهی کنید. به طور مثال، وسایلی که جز روتین روزانه است، حتما باید دسترسی به آن، ساده و آسان باشد، در عوض وسایلی که شاید ماهی یکبار به کارتان آید، دورتر قراردهید. مرتب کردن میز آرایش را مدیریت کنید تا همه چیز در بهترین جای ممکن قرار بگیرد.

گام دوم: پاکسازی لوازم آرایش

 

گاهی سالهاست لوازمی نگهداری شده که اصلا قابل استفاده نیست. تاریخ لوازم آرایش را بررسی کنید و موادی که فاسد شده اند را معدوم کنید. لوازمی که نیاز ندارید جدا کنید. به این صورت مرتب کردن میز آرایش، با نظم بیشتری صورت می گیرد. انتخاب‌ها بهینه شده و همه چیز قابل استفاده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

گام سوم : دکور و ساماندهی

 

خلاق باشید و از ایده‌های جذاب استفاده کنید تا ضمن مرتب کردن میز آرایش، موجب تغییر در دکوراسیون داخلی اتاق شود. نظم و چیدمان مناسب، موجب ایجاد منظره ی متفاوت و زیبا در اتاق خواب می شود. در ادامه چند ایده معرفی می‌کنیم.

1- از قفسه ها و باکس‌های شیشه‌ای برای مرتب کردن میز آرایش استفاده کنید. شیشه‌ای بودن باکس، داخل آن را نشان داده و تنوع رنگی جذابی را به نمایش می‌گذارد. انتخاب شما با دید باز، سرعت گرفته و به دنبال وسیله نخواهید گشت. هر کشو را به یک نوع لوازم آرایش اختصاص دهید، پس از مدتی، ناخودآگاه ملکه‌ی ذهنتان می شود.

 

2- اگر تعداد لوازم آرایشی زیاد است، علاوه بر ساماندهی روی میز، دراور یا بوفه‌ای کوچک تهیه کنید و وسایل را با نظم داخل آن قرار دهید. جعبه‌های کشویی جذاب، در رنگ، طرح‌ و ابعاد مختلف به وفور در بازار وجود دارد، یکی از آن‌ها را انتخاب کرده و به ساماندهی میز آرایش کمک کنید.

 

3- از شلف و قفسه‌های دیواری استفاده کنید. اطراف میز آرایش، حتما مکان‌های مناسبی برای نصب انواع شلف پیدا می‌کنید. لاک و لوازم آرایش را روی آن قرار دهید و مرتب کردن میز آرایش را با داشتن فضایی بیشتر، مدیریت کنید. شلف‌ها علاوه بر ساماندهی وسایل، در دکوراسیون اتاق بسیار موثر است. به همین جهت حتما به شکل و محل قرارگیری آن توجه کنید. تزیین اتاق لباس نیز با این شلف‌های زیبا، بسیار مناسب است.

 

4- داخل کشو را با تقسیم کننده‌های آماده، سازماندهی کنید. از تقسیم کننده‌ی قاشق و لوازم داخل کشو‌های آشپزخانه نیز، می‌توان استفاده کرد. حتی با وسایل ساده و دور ریختنی، مثل لوله‌ی دستمال کاغذی، جدا کننده‌های ارزان و کاربردی بسازید. مرتب کردن میز آرایش با ساماندهی کشو‌ها، سرعت بیشتری می گیرد. امروزه نظم دهنده‌ها، از کمد لباس گرفته تا کشو آشپزخانه، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

مطلب پیشنهادی:  هنرنمایی خلاقانه با کاردستی ساده و جذاب

 

5- دیوار تزیینی مگنتی بسازید. با استفاده از یک ورق و پوشش با پارچه، تابلوی دیواری بسازید و انتهای لوازم آرایشی تخت را آهنربا بزنید. با این کار مرتب کردن میز آرایش، جذاب بوده و شبیه بازی می شود. از یک طرف هم، دیوار تزیینی بامزه ای برای دکوراسیون اتاق خواب خلق کرده اید.

 

6- ادکلن ها را در استند جدا قرار دهید. یا اگر فضای کافی دارید، از ظروف دایره وار استفاده کنید و چیدمان روتین پشت‌سر هم ادکلن‌ها را تغییر دهید. مرتب کردن میز آرایش بسیار کار ساده‌ای است، به شرطی که از خلاقیت خود استفاده کنید.

7- از شیشه مربایی، سطل‌های کوچک و انواع سبد برای مرتب کردن میز آرایش و قرار دادن وسایل استفاده کنید. آن‌ها را تزیین کرده و برای مداد و براش‌های آرایشی به کار ببرید.

8- آویز جا جورابی‌های معروف را یادتان است، آن‌ها را در ابعاد کوچکتر تهیه کرده و سپس داخل کمد یا روی دیوار نصب کنید. محل مناسبی برای قرار دادن وسایل مختلف به وجود می‌آید.

9- لاک‌ها را در قفسه ها و مدل‌های مختلف استند دکوری چوبی و فلزی قرار داده و به مرتب کردن میز آرایش کمک کنید. توجه کنید رنگ لاک‌ها مشخص باشد تا انتخاب سرعت بیشتری بگیرد.

زمانی را که در طول روز، به آراستن می‌پردازیم، قطعا بسیار لذت‌بخش است، به شرطی که وسایل مورد استفاده در دسترس باشد و همه چیز مرتب و تمیز چیده شود. تصاویر را نگاه کنید، با ساده ترین وسایل هم می‌توان، چیدمان میز آرایش را متحول کرد. امیدواریم از ایده‌های این پست لذت برده باشید. همین حالا به سراغ میز آرایش خود بروید و تکنیک‌های گفته شده را اجرا کنید. مرتب کردن میز آرایش کار دشواری نیست، کافی است یکبار برای همیشه برای نظم دهی آن، برنامه ریزی کنید. پیشنهاد شما برای مقاله بعدی چیست؟ هر آنچه می‌خواهید در مورد دکوراسیون داخلی بدانید با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *