راهنمای طراحی داخلی, فضاهای داخلی

5 مورد از اشتباهات رایج در دکوراسیون اتاق خواب

با در نظر گرفتن نکات کلیدی مهم در این پست، بهترین نتیجه را از دکوراسیون اتاق خواب بگیرید.

 

اتاق خواب از جمله فضاهایی است که بخاطر خصوصی بودن آن، به دکوراسیون آن کمتر توجه می شود. این در حالی است که افراد زمان زیادی را برای آرامش و فعالیت های جانبی در آن می گذرانند. از نادیده گرفتن درهم و برهمی گرفته تا عدم پرداختن به روشنایی، این خطاهای کوچک می تواند تأثیر زیادی در ظاهر و احساس کلی اتاق داشته باشد. در این مطلب سعی می کنیم، 9 اشتباه رایج در دکوراسیون اتاق خواب را به شما معرفی کنیم تا با پرهیز از آن ها، دکوراسیون اتاق خواب را به بهترین نحو، چیدمان یا تغییر دهید. با ما همراه باشید.

1- فراموش کردن آثارهنری و تابلوها


اگر چه فضای اتاق خواب محدود است اما این دلیلی نیست که از دیوارها چشم پوشی کنید. یک تابلو یا اثر هنری با ابعاد مناسب و با توجه به سبک دکور و علایق شما، دکوراسیون اتاق خواب را دگرگون می کند. معمولا بهترین آثار‌هنری برای نشیمن یا پذیرایی در نظر گرفته می شود، درحالی که شب ها در اتاق به خواب رفته و صبح هنگام برخاستن ، اولین منظره‌ی پیشه رو، دیوارهای اتاق خواب است. البته از شلوغی بیش از حد اجتناب کرده و به یک تصویر زیبا بسنده کنید.

2- بی توجهی به روشنایی اتاق خواب


بارها در مطالب مختلف به اهمیت نور و روشنایی در فضاهای مختلف، توصیه شده است. تامین نور اتاق خواب بسیار مهم و قابل توجه است. پنجره ها را با پرده های ثابت و ضخیم نپوشانید، اجازه دهید تا در فواصل زمانی دلخواه، از نور طبیعی روز انرژی بگیرید. استفاده از ترکیب نور طبیعی و مصنوعی در دکوراسیون اتاق خواب بسیار ضروری است. اصولا استفاده از یک نور تکی و مصنوعی در هر فضایی، یکنواخت بوده و سبب دلزدگی می شود. آباژورها، لامپ های آویز و دیواری، جلوه فوق العاده‌ای به دکوراسیون اتاق خواب می دهد.

3- در نظر نگرفتن مقیاس وسایل


قبل از خرید وسایل برای اتاق خواب، به ابعاد فضا توجه کنید و متناسب با آن خرید وسایل را انجام دهید. داشتن مبلمان مناسب، تاثیر مستقیمی در دکوراسیون اتاق خواب می گذارد. اگرچه اولویت سبک دکور و سلیقه شماست اما بر فرض، ممکن است، تخت انتخابی شما با همه زیبایی و خاص بودنش، در اتاقتان جلوه‌ی لازم را نداشته باشد. احتمالا همه ما تجربه این را داشته‌ایم که وسیله ای را خریده، اما وقتی به منزل آورده ایم، انتظار ما را برآورده نکرده است، چراکه فضای فروشگاه و نور آن با خانه تطابق نداشته است. پس این نکته را برای دکوراسیون سایر قسمت ها نیز در نظر بگیرید.

4- نادیده گرفتن شلوغی

 

اتاق خواب محل استراحت و آرامش است. با بهم ریختگی و شلوغی بیش از حد، به زیبایی دکوراسیون اتاق خواب لطمه نزنید. مبلمان بیش از حد، دشمن نظم و آرامش است، برای حرکت در اتاق، فضای لازم را در نظر بگیرید. وسایل را ساماندهی کنید و محل ها ذخیره سازی لازم را پیش بینی کنید.

5- توجه نکرن به مرتب کردن تخت و کیفیت ملحفه‌


شاید بتوان گفت، اولین چیزی که هنگام ورود به یک اتاق خواب، توجه هر شخص را جلب می کند، تخت و ملحقات آن است. یک تخت مرتب و زیبا، اثر فوق العاده ای در جذب مخاطب و احساس آرامش می دهد. برای روتختی و ملحفه، از پارچه های رنگی و با کیفیت استفاده کنید. اینکار جلوه‌ی بهتری به دکوراسیون اتاق خواب می دهد.

همین حالا به دکوراسیون اتاق خواب خود توجه کنید، کدامیک از موارد ذکرشده را فراموش کرده اید؟ با در نظر گرفتن نکات بالا و پرهیز از اشتباهات جزیی، دکوراسیون اتاق خواب را متحول کنید و از فضای جدید لذت ببرید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *