راهنمای طراحی داخلی, فضاهای داخلی

8 ایده برای مرتب کردن اتاق کودک

با به کار بردن ایده های این مطلب، مرتب کردن اتاق کودک شما، در کوتاه ترین زمان ممکن صورت می پذیرد.

مرتب کردن اتاق کودک، فعالیتی روزانه و خسته کننده است. اگر شما فرزند داشته باشید، بی شک از به هم ریختگی و شلوغی اتاق کودک، کلافه شده اید. در برخی موارد، بازی کودکان قسمت های دیگر خانه را هم درگیر می کند و اسباب بازی ها در خانه پخش می شود. بازی و شلوغ کردن کودکان طبیعی است اما بعد از اتمام آن، باید به فکر روشی راحت، برای مرتب کردن اتاق کودک باشید. اگر از قبل، برای مرتب کردن اتاق کودک، برنامه ریزی کنید و جای تمام وسایل، از لباس ها تا انواع اسباب بازی مشخص باشد، بسیار زود به هدف می رسید و از نتیجه ی آن راضی خواهید بود. استفاده از باکس ها و قفسه ها، به شما کمک زیادی می کند. در این پست، ایده و ترفندهای کاربردی برای مرتب کردن اتاق کودک را، با شما به اشتراک می گذاریم. مطالب را دنبال و از تصاویر کمک بگیرید.

1- قفسه بندی

برای مرتب کردن اتاق کودک، قفسه بندی و شلف های دیواری، نقش بسیار خوبی را ایفا می کنند. در زمان طراحی دکوراسیون داخلی اتاق کودک، حتما از قفسه بندی های مختلف استفاده کنید. در حال حاضر می توانید، از انواع شلف های موجود در بازار استفاده کنید و آن را در ارتفاع مناسب نصب کنید. کتاب ها و اسباب بازی های مختلف در این قسمت ساماندهی می شود.

 

فضای مطالعه کودک و نوجوان را چگونه طراحی کنیم؟

2- سطل رنگی

 

سطل های رنگی با برچسب نام های مختلف، برای قرار دادن اسباب بازی تهیه کنید. بچه ها به رنگ ها علاقه مند هستند. این کار باعث می شود، جای مناسب اسباب بازی ها و وسایل را درست تشخیص داده و آن ها را جمع آوری و در سطل مخصوص قرار دهند. مرتب کردن اتاق کودک، آن قدرها که فکر می کنید، سخت نیست، بچه ها را با خود همراه کنید، این کار برای آن ها نوعی تفریح و سرگرمی است.

3- زیر تخت و میز

 

از کشو های مخفی زیر تخت برای مرتب کردن اتاق کودک استفاده کنید. اگر برای تخت یا میز اتاق، کشو طراحی نشده است، از سبدهای متناسب با فضای آن استفاده کرده و وسایل را داخل سبد قرار و زیر تخت جا دهید.

4- کیف و جعبه یا سبد

 

انواع متنوع کیف و جعبه با ابعاد مختلف در همه ی قسمت ها، به شما در مرتب کردن اتاق کودک کمک می کند. سعی کنید با خرید سایز مناسب آن ها، به ساماندهی فضای اتاق کمک کنید.

5- کمد های توکار

 

در اتاق هایی که فضای کافی وجود دارد، از کمد دیواری و کشو های مخفی استفاده کنید. کمد دیواری ها در خانه های امروزی، بسیار نقش موثری در مرتب کردن اتاق کودک دارد. با قفسه بندی و سازماندهی داخل کمد، بخش های مختلف را تفکیک کرده و نتیجه ی بهتری بگیرید.


ست های کمد و قفسه های ایستاده، تهیه کنید و برای مرتب کردن اتاق کودک از آن استفاده کنید. قفسه و استندها را به دیوار محکم کنید تا خطری برای کودک دلبندتان ایجاد نکند. برای نظم بیشتر، باکس و جعبه های مختلف را در قفسه و کمد قرار دهید و فضا را آزاد نمایید. اینکار علاوه بر مرتب کردن اتاق کودک، هنگام باز نمودن در کمد، منظره ی زیبا و با نظمی را نشان می دهد. جعبه های داخل کمد را ساماندهی کنید و در صورت نیاز، روی آن برچسب بزنید. هنگام انتخاب مجدد اسباب بازی، کودک به راحتی آن را پیدا می کند.

6- پاف


پاف و صندلی های مخفی در اتاق، ایده ی جذابی برای ساماندهی دادن به وسایل است. علاوه بر مرتب کردن اتاق کودک، مبلمانی کاربردی بوده و بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

7- دکور دیواری


مرتب کردن اتاق کودک را می توان بهانه ای برای تزیین دیوار اتاق نیز در نظر گرفت. سبدهای کوچک روی دیوار نصب کنید و عروسک ها را در آن قرار دهید یا از جا جورابی های معمولی روی یک دیوار استفاده کنید و در تک تک آن عروسک قرار دهید. منظره ی جذابی را ایجاد می کند. قفسه ی چوبی کوچک در تصویر زیر، با قرارد ادن ماشین های کوچک، علاوه بر مرتب کردن اتاق کودک، دیوار دکوری زیبایی را به ارمغان آورده است.

8- سبد بزرگ

مرتب کردن اتاق کودک با بهره گیری از یک سبد بزرگ، به سرعت انجام می گیرد. سبد های بزرگ، اسباب بازی ها و عروسک ها را در خود جای داده و نظم در اتاق حاکم می شود. می توانید سبد های پلاستیکی را خریداری کنید و یا خلاقیت بخرج داده و طرح های مختلف چوبی را سفارش و تهیه کنید. در این پست، ترفندهای ساده و کاربردی را، برای مرتب کردن اتاق کودک با شما به اشتراک گذاشتیم. امیدواریم از آن ها لذت برده و با توجه به آن، اتاق کودکتان را ساماندهی کنید. ایده های جدیدتان را با ما درمیان بگذارید.

 

مطلب پیشنهادی : طراحی اتاق زیر شیروانی برای کودکان

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *