طراحی و مناسبت ها, فضاهای داخلی

22 مدل دکوراسیون پاییزی با برگ و گل

دکوراسیون پاییزی اتاق

جذاب ترین فصل سال، پاییز رنگارنگ از راه رسید و همه چیز در انتظار تغییر است. اگر از رنگ‌های آرام و پاستیلی تابستان خسته شده اید، وقت آن رسیده است که تم رنگی گرم و هیجان انگیز پاییز را به دکوراسیون داخلی خانه یا محل کارتان اضافه کنید. اما چگونه؟ برای تغییر دکوراسیون پاییزی راه‌های متفاوتی وجود دارد، از تعویض مبلمان اصلی و صرف هزینه های زیاد گرفته تا تغییرهای کوچک ولی جذاب. تصمیم با شما است. در هرصورت، هوم ساز پیشنهاد می‌کند، هر فصلی که عوض می‌شود برای تغییر حال و هوای خودتان و اهالی منزل، حتما دکوراسیون را متحول کنید. در ادامه می‌بینید که با استفاده از ایده‌های جذاب دکوراسیون پاییزی با برگ و گل، فضاهای بسیار زیبا و متفاوتی به وجود آمده است.

اکسسوری و نمادهای مختلفی برای نشان دادن این فصل و تغییر دکوراسیون پاییز وجود دارد. شاخه های درخت، برگ خشک، کدو تنبل، کاج و حتی یک روانداز ضخمیم روی مبل و کنار شومینه می‌تواند نوید دهنده فصل رویایی پاییز باشد. رنگ ها معجزه می‌کنند، همانطور که می‌دانید، طیف رنگی فصل پاییز، زرد و نارنجی و قرمز است. پس برای استفاده از وسایل مختلف و تغییر دکوری‌های جدید، حتما به رنگ آنها توجه نمایید.

 

یک تم رنگی انتخاب کنید و مطابق آن وسایل را انتخاب نمایید. اگر دکوراسیونتان زمینه خنثی دارد، اصلا نگران نباشید، با تغییر یک یا چند اکسسوری با تم یا رنگ پاییزه، دکور پاییزی جذاب حاصل می‌شود.

 

تغییر دکوراسیون پاییز

 

 

1- گل و گلدان

 

ساده‌ترین تغییر دکور خانه، تعویض گل‌های موجود است. گل‌های این فصل را با تم رنگی جذابشان وارد خانه کنید. همانطور که با نو شدن سال در فصل بهار، سنبل میخریم و در سفره هفت سین، بهار دل‌انگیز را نوید می‌دهیم، در تغییر دکوراسیون پاییزی هم به دنبال گل‌های طیف گرم، مثل انواع داوودی می‌رویم. علاوه بر گل‌های طبیعی که بدون شک، انرژی فوق العاده ای را به ما می‌دهد، گل‌های مصنوعی متعددی در طیف رنگی پاییز وجود دارد که امکان استفاده از آنها نیز وجود دارد.

‌گلدان‌ها را نیز تغییر دهید. برای اینکار می‌توان از اسپری‌های رنگی، چسب و تور و هرآنچه که هنر و خلاقیت شماست، استفاده کنید. نمونه هایی که می‌بینید، قطعا برای گرفتن ایده، بسیار مفید است، اما با توجه به امکانات موجود و در نهایت سلیقه شخصی، گلدان پاییزی دلچسبتان را بسازید.

 

کدو حلوایی‌های دلبر در این فصل بسیار کاربردی است، علاوه بر خاصیت خوب آن برای بدن، از شکل‌های متنوع آن برای چیدمان دکور پاییزی استفاده کنید. در جشن هالووین به وفور، انواع کدو حلوایی برای تزیین به کار برده می‌شود.

 

داخل کدو تنبل را خالی کنید و پس از اینکه در هوای آزاد خشک شد، به عنوان گلدان از آن استفاده نمایید. اگر رنگ آن را دوست ندارید، با اسپری آن را رنگ آمیزی کنید و از وسیله دست سازی که ساخته اید لذت ببرید.

 

اگر می‌خواهید در مورد جشن هالووین بیشتر بدانید و تزیین کدو حلوایی را یاد بگیرید، پست‌های زیر را از دست ندهید.

 

دکور هالووین و تزیین کدو تنبل

 

جشن هالووین و 20 مدل شمع جذاب

 

گلدان کدو حلوایی :


ابتدا کدو حلوایی را شسته و خشک کنید. سپس با برشی در قسمت گردن کدو یا روی آن، محتویات آن را خارج کنید تا بعد از پخت میل شود. کدو را در فضای آزاد مثل بالکن قراردهید و اجازه دهید کاملا خشک شود. بعد از چند روز تزیینات لازم را انجام دهید یا با اسپری آن را رنگ کنید. گلدان شما برای اضافه شدن به دکوراسیون پاییزی خانه ایرانی آماده است. گل‌های خشک و تازه در رنگ‌های زیبا و جذاب را کنار هم قراردهید و تصاویر زیبا بسازید.

2- برگ

 

زیبایی برگ‌های این فصل کاملا مشهود است، پاییز است و فصل خش خش برگ‌های رنگارنگ آن. همه ما عکس‌های زیبایی را به واسطه این برگ‌های رنگی جذاب گرفته ایم. پیشنهاد ما این است که، طبیعت پاییز را به خانه بیاورید. برگ‌های خشک را جمع‌آوری کرده و خلاقیت به خرج دهید و دکوری های متفاوت بسازید. یه ریسه برگی زیبا روی دیوار یا درست کردن تابلوی پاییزی به تغییر دکوراسیون خانه کمک می‌کند.

 

برگ‌های رنگی و جذاب را جمع‌آوری کرده و داخل گلدان‌های شیشه یا حباب کریستال قرارداده و به عنوان دکور استفاده کنید و یا در آن گل‌های مختلف و حتی شاخه‌های خشک قرار دهید، از این تزیینات، برای دکور هالووین هم می‌توان استفاده نمود.

3- چوب و شاخه درخت

 

شاخه خشک درختان از جمله دکوری‌های جذاب فصل پاییز و زمستان است. شاید به نظر ساده است اما با همین شاخه های خشک درختان، ایده های ناب و جذابی به وجود می‌آید. خلاقیت به خرج دهید و با الهام گرفتن از تصاویر این پست، دکوراسیون پاییزی منزل را بسازید. موقع هرس کردن شاخه های درخت، به وفور در طبیعت یافت می‌شود، پس توجه کنید که به درختان آسیب نزنید.

 

حتی می‌توان با استفاده از وسایل ساده دورریختنی و ترکیب آن با شاخه درخت و برگ‌های رنگارنگ، زیباترین تابلو یا هر کاردستی دلخواهی را خلق کرد و از آن در دکوراسیون پاییزی استفاده نمود.

 

 

پیشنهاد مطلب :

ترفندهای جذاب برای تزیین خانه با وسایل دور ریختنی

یک گلدان زیبا و ترکیب آن با برگ یا حتی میوه های خشک، به نظر طرح جذابی برای دکوراسیون پاییزی منزل است.

اگر در طبیعت هم شاخه و برگ مناسبی پیدا نکنید، سری به بازار گل بزنید، حتما در ابعاد مختلف و متنوع، چوب و سایر وسایل تزیینی دلخواه را پیدا می‌کنید. گندم و برگ های خشک و تزیینی برای ترکیب بادسته گل بسیار زیبا است.

 

چوب‌های کوتاه، ایده خوب و زیبایی برای پوشاندن گلدان‌های فعلی است، مخصوصا اگر از وسایل ساده دور ریختنی مثل قوطی‌های فلزی برای اینکار استفاده می‌کنید.

 

هنرنمایی خلاقانه با کاردستی ساده و جذاب

حالا که شب‌های بلند پاییز را پیشه رو داریم، ذکر این نکته خالی از لطف نیست که برای تغییر دکوراسیون خانه در این فصل زیبا، از شمع‌های مختلف و زیبا کمک بگیرید. هنگام غروب با روشن کردن شمع‌های جذاب، تجربه لذت بخشی خواهید داشت. استفاده از شمع های سفید و رنگی با تم گرم، فضا را بسیار با احساس و زیبا می‌کند. روی میز ناهارخوری، پیشخوان آشپزخانه و کنج‌های دنج منزل، بهترین گزینه‌های طراحی دکوراسیون پاییزی با شمع و گل است.

 

اگر به اصول فنگ‌شویی هم معتقد هستید، باید بدانید که شمع‌ها انرژی فنی را دور می‌کند و باعث کاهش استرس می‌شود. فضا را گرم کرده و زیبایی حیرت انگیزی به وجود می‌آورد. حتما از انواع شمع در دکوراسیون و تزیینات داخلی استفاده نمایید.

هوم ساز تصاویر متنوع از انواع مدل دکوراسیون پاییزی با برگ و گل را برای شما در این پست گردآوری کرده است، حتما از بین آن‌ها، یک یا چند نمونه مطابق سلیقه‌تان پیدا می‌کنید. همیشه ساده‌ترین راه، بهترین نتیجه را می‌دهد، دنبال تغییرات دکوراسیون عجیب و غریب نباشید. با چند شاخه گل و تغییر یک گلدان، حال و هوای فضا عوض می‌شود. مهم این است که با کوچکترین وسایل در دسترس، به دنبال اجرای ایده‌های خلاقانه باشیم.

 

امیدواریم با تغییرات فصل جدید، بجای افسردگی و دلتنگی‌های رایج پاییز، پیشنهادات این مقاله را دستور کار قرار دهید و برای یکبار هم که شده، حال و هوای طبیعت زیبا و شگفت‌انگیز را، به خانه آورده و فضا را گرم و صمیمی کنید. نظر شما در مورد تغییر دکوراسیون پاییزی منزل چیست؟ تجربه‌های خود را با ما در میان بگذارید. 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *