راهنمای طراحی داخلی, فضاهای داخلی

5 توصیه برای تغییر دکور اتاق دانش آموز در آستانه سال تحصیلی جدید

تغییر دکور اتاق دانش آموز

به استقبال مهر بروید و یک یا چند پیشنهاد این پست را برای تغییر دکور اتاق دانش آموز اجرا کنید.

بعد از سه ماه تعطیلات تابستانه، اکنون سال تحصیلی جدید آغاز شده است. با بازگشایی مدارس، برنامه کاری و روزانه‌ی خانواده و به خصوص دانش آموزان تغییر می کند، در نتیجه بهتر است ضمن تهیه وسایل ضروری برای مدرسه، به فکر تغییر دکور اتاق دانش آموز باشید. با این کار اتاق برای انجام تکالیف و کارهای روزمره آماده شده و علاوه بر آن تغییر را گوشزد کرده و حس و حال جدیدی را به خانه می آورد. توصیه های زیر را برای تغییر دکور اتاق دانش آموز به کار گیرید و از نتیجه‌ی کار لذت ببرید.

دکوراسیون اتاق دانش‌آموز

 

اگرچه این روزها، آموزش بچه‌ها به صورت آنلاین است، اما همینکه تغییرات کوچکی در دکوراسیون انجام دهید، نشانه آغاز فصل پاییز را در خانه دنبال می‌کنید. فصلی که همیشه با بوی نارنگی زیر نیمکت‌های تحصیلی آغاز می‌گشت، این روزها، بخاطر شرایط کرونایی آموزش از راه دور دستور کار قرار گرفته است. پس با توجه به این حال، سعی کنید تغییر دکوراسیون پاییزی را در اتاق دانش آموزان انجام دهید و حس و حال خوب را به خانه وارد کنید.

1- تغییر دکور دیوار اتاق

تغییر دکور اتاق دانش آموز را با تحولی در دیوار ایجاد کنید. یکی از رکن های اصلی اتاق، دیوار و پس زمینه‌ی آن است. ایجاد تغییر کلی یا کوچک روی دیوار، تغییری اساسی در اتاق به وجود می آورد. با توجه به بودجه، سلیقه و امکانات در دسترس، یک راهکار انتخاب کنید. دیوار را کاغذ دیواری کرده یا آن را تعویض کنید. حتی می توانید یک دیوار را با کاغذ دلخواه و جدید متحول کنید. از پوسترهای جدید و متنوع و مورد علاقه دانش آموز استفاده کنید. اگر بودجه شما محدود است، یک تابلو یا قاب عکس زیبا هم تاثیر خود را خواهد گذاشت.

 

مطلب پیشنهادی: ایده های جالب برای رنگ آمیزی دیوار با تکنیک جدید

2- تغییر رنگ و طرح پارچه

 

ملحفه و روتختی را بازنگری کنید، از پارچه‌هایی با طرح های شاد و رنگی استفاده کنید. به استقبال فصل سرد سال می رویم، پرده‌های جدید و ضخیم انتخاب مناسب تری است. حتما توجه کنید تا امکان تغییر وضعیت پرده میسر باشد، تا در طول روز بتوان از نور طبیعی استفاده کرد. تغییر دکور اتاق دانش آموز با تغییر ملحفه، روتختی، پرده و پارچه ها، علاوه بر تحول بخاطر سال تحصیلی جدید، می تواند تغییر فصل را هم نوید دهد.

 

برای تغییر پرده می‌توانید به بخش فروشگاه هوم ساز سر بزنید و پرده‌های پانچی چاپی را تهیه کنید. پرده‌های پانچی چاپی هوم ساز بیش از 1000 طرح متنوع و زیبا دارد که حتما مطابق با سن و سلیقه شما، طرح مورد نظر را پیدا خواهید نمود. اگر طرح خاصی مدنظرتان است از بخش جستجوی محصول به راحتی این امکان فراهم شده است و زودتر به نتیجه می‌رسید. برای مشاوره و اطلاعات تکمیلی با ما تماس بگیرید.

3- فضای ذخیره سازی

به فضای ذخیره‌ی وسایل و کتاب‌های جدید فکر کنید. یکی از عمده تغییرات لازم برای دکور اتاق دانش آموز، در نظر گرفتن فضای ذخیره سازی مناسب است. کتاب های تحصیلی و وسایلی که در طول سال اضافه می شود باید محل مناسبی برای نگهداری داشته باشد. اگر کمد دیواری دارید، فضای داخل آن را ساماندهی کنید و با ایجاد طبقه های مختلف و کشو، به فضا نظم دهید. اگر اتاق کوچکی دارید، شلف و قفسه های عمودی پیشنهاد خوبی است. به هر حال لازم است فضا را از اسباب بازی های غیر ضروری خالی کرده و به فکر لوازم تحریر جدید باشید. از جعبه های ذخیره سازی برای قرار دادن وسایل اضافی و قرار دادن زیر تخت در فضاهای کوچک استفاده کنید.

 

پیشنهاد مطالعه: ساماندهی اتاق با مرتب کردن لباس ها بدون کمد !

4- مرتب کردن میزتحریر

 

یکی از محل‌های اصلی برای تغییر دکور اتاق دانش آموز، میز تحریر یا میز کار اوست. در طول سال تحصیلی قرار است، زمان بیشتری را در این مکان بگذراند، پس باید به محل قرارگیری و چیدمان آن توجه شود. میز راپشت به نور و در نقطه کور قرار ندهید. حتما به تعبیه چند منبع نور برای روشنایی کامل میز تحریر فکر کنید.

 

برای قراردادن تمام وسیله های مورد نظر، مثل کاغذ چک نویس، خودکارهای رنگی، هایلایترها و هر آنچه دانش آموز، مدام استفاده می‌کند، محل مخصوصی را اختصاص دهید. این کار دو مزیت عمده دارد، نخست اینکه، باعث نظم شده و به راحتی وسایل مورد نیاز پیدا می‌شود و در نهایت پس از یک روز کاری، برای مرتب کردن میزتحریر، زمان کمتری صرف شده و همه چیز در محل پیش بینی شده جای گذاری می‌شود. از باکس و تقسیم کننده‌های کاربردی به همین منظور و برای قرار دادن وسایل مختلف روی میز تحریر دانش آموز استفاده نمایید. هرچه روی میز نظم بیشتری داشته باشد، نتیجه بهتر است.

 

نکته بعدی، در مورد دیوار جانبی میز است. اگر میزتان را به دیوار چسبانده اید، احتمالا دیوار روبرو یا کنار میز، محل خوبی برای پیاده کردن ایده های نوین است. غیر از تزیین با تابلوهای مورد علاقه، می‌توانید آنرا به دیوار نشان و یادآوری تبدیل کنید. دیوار تخته سیاه هم ایده مناسبی برای این قسمت است. کار سختی نیست، کافی است به پست زیر سر بزنید و از جزئیات دیوار تخته سیاه بیشتر بدانید.

 

استفاده خلاقانه از تخته سیاه در دکوراسیون داخلی !

5- نورپردازی

 

مهم ترین مسئله ای که در تغییر دکور اتاق دانش آموز با آن مواجه هستید، نورپردازی فضاست. تنها از یک منبع نور استفاده نکنید. علاوه بر نور طبیعی که در طول روز از آن بهره میبریم، نورهای مصنوعی باید درست و بجا استفاده شود، استفاده از نورهای موضعی و آباژور، فضا را زیبا و متحول کرده و امکان استفاده از اتاق در شرایط مختلف را مهیا می کند. چراغ مطالعه جز اصلی میز تحریر دانش آموز است، تمرکز را بالا برده و برای انجام فعالیت های او لازم است.

6- گل و گیاه

 

رنگ سبز به ویژه گل و گلدان های زیبا، انرژی فضا را افزایش می دهد. گل های زیبا متناسب با شرایط اتاق تهیه کنید و در محل مناسب قرار دهید. گیاهان، انرژی منفی فضا را جذب کرده و سبب سر زندگی و اکسیژن کافی در محل می شود. البته حتما از گیاهان مناسب با توجه به نور و شرایط آب و هوایی استفاده کنید. گاهی همین کارهای به ظاهر ساده می تواند تغییر دکور اتاق دانش آموز را به بهترین نحو به انجام برساند و روحیه‌ی بهتری را در خانه انعکاس دهد. اگر جای کافی در اتاق ندارید، به گلدان‌های کوچک روی میز اکتفا کنید.

 

یک راه دیگر، نصب استند روی دیوار است، با توجه به فضا و ساز گلدان‌های کوچک، طاقچه دیواری درست کنید و فضا را زیبا نمایید. در فضاهای کوچک و دایره انتخاب محدود، دیوار و ذخیره سازی عمودی، پیشنهاد بسیار خوبی است، هم کاربردی و جذاب به نظر می‌رسد و هم موجب تغییر و تحول دکوراسیون اتاق می‌شود. پست حل مشکل کمبود فضا در اتاق کودک با طراحی فضای دیواری رامطالعه کنید.

تغییر دکور اتاق دانش آموز با این ایده ها کار سختی نیست، امیدواریم با به کارگیری پیشنهادات این پست تغییر دکور اتاق دانش آموزانتان را دستور کار قرار دهید و زیبایی و حس جدید را به خانه بیاورید. پیشنهاد شما برای تغییر دکور اتاق دانش آموز چیست؟ چه چیزی ذهنتان را مشغول کرده است؟ منتظر ارائه نظراتتان هستیم.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *